Ministerstwo Sportu i Turystyki Spotkanie z medalistami Mistrzostw Europy w wioślarstwie - Sport -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Sport

Spotkanie z medalistami Mistrzostw Europy w wioślarstwie

Podczas Mistrzostw Europy polscy wioślarze wywalczyli pięć medali! Zawody odbyły się w dniach: 26-28.05.2017 r. w czeskich Racicach.

20 czerwca br. w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie z medalistami Mistrzostw Europy w wioślarstwie. W spotkaniu uczestniczył Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Podsekretarz Stanu Jan Widera, zastępca dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT Anna Kuder, prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich p. Ryszard Stadniuk, oraz trenerzy: Przemysław Abrahamczyk i Robert Sycz.

Polscy wioślarze wywalczyli pięć medali - jeden złoty (dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet)  i cztery srebrne (czwórka bez sterniczki kobiet, czwórka podwójna mężczyzn, dwójka podwójna mężczyzn, ósemka mężczyzn) na mistrzostwach Europy w czeskich Racicach, które odbyły się w dniach 26-28. 05.2017 r. Warto zaznaczyć, że w Racicach startowało dziesięć polskich osad, a aż dziewięć brało udział w finałach A. W klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na 5 pozycji.

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka i Podsekretarz Stanu MSiT Jan Widera pogratulowali zawodnikom zdobytych medali.

– Medale zdobyte na mistrzostwach Europy są potwierdzeniem waszego talentu, umiejętności i klasy sportowej – powiedział wiceminister Jan Widera.

Złoty medal zdobyły w dwójce podwójnej wagi lekkiej Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak. W tym sezonie podopieczne Przemysława Abrahamczyka podczas PŚ w Belgradzie zajęły pierwsze miejsce, a podczas PŚ w Poznaniu – 2 miejsce.

Przed rokiem podczas ME biało-czerwoni zdobyli dwa krążki. Wówczas kobieca czwórka podwójna (Maria Springwald, Agnieszka Kobus, Monika Ciaciuch i Joanna Leszczyńska) zajęła drugie, a kobieca dwójka podwójna wagi lekkiej (Joanna Dorociak i Weronika Deresz) - trzecie miejsce. W tym roku obie osady popłynęły w innych składach.

Potwierdzeniem bardzo dobrej dyspozycji naszych wioślarzy są wyniki ostatniego Pucharu Świata, który w weekend odbył się w Poznaniu. Polscy wioślarze zdobyli 8 medali, w tym 2 złote. W klasyfikacji medalowej biało-czerwonych wyprzedziła tylko Nowa Zelandia.

W tym sezonie wioślarze będą walczyć o medale również w mistrzostwach świata, które dobędą się w dniach 24.09-01.10.2017 r. w Sarasota (USA).