Ministerstwo Sportu i Turystyki Współpraca z Królestwem Maroka w obszarze sportu i turystyki - Współpraca dwustronna -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Współpraca międzynarodowa

Współpraca dwustronna

Współpraca z Królestwem Maroka w obszarze sportu i turystyki

Spotkanie wiceministra Jarosława Stawiarskiego z Ambasadorem Królestwa Maroka w Polsce

13 czerwca w siedzibie MSiT odbyło się spotkanie Jarosława Stawiarskiego, Sekretarza Stanu z Younsem Tijani, Ambasadorem Królestwa Maroka w Polsce.

Minister Stawiarski podkreślił, że Maroko jest ważnym partnerem Polski w regionie o dużych walorach turystycznych i olbrzymim dziedzictwie kulturowym. W kontekście promocji turystyki wyjazdowej dla Ministerstwa Sportu i Turystyki priorytetem jest dbanie o bezpieczeństwo polskich turystów wypoczywających za granicą. Dlatego uważnie obserwujemy sytuację w poszczególnych państwach i promujemy kierunki bezpieczne oraz kraje o stabilnej sytuacji politycznej.

Ambasador Tijani poinformował, że od 30 czerwca turyści będą mogli korzystać z bezpośrednich połączeń między Warszawą a Agadir. Połączenie to obsługuje niskobudżetowa linia WizzAir. Trwają również rozmowy z kolejnym przewoźnikiem na temat możliwości uruchomienia połączenia Krakowa z Marakeszem. Obie strony zgodziły się, że bezpośrednie połączenia wpływają na zwiększenie wymiany turystycznej w obydwóch kierunkach. Warto podjąć zatem dialog z narodowymi przewoźnikami na temat opłacalności uruchomienia przez nich bezpośrednich lotów.

Poruszono również temat rozwoju współpracy polsko-marokańskiej w obszarze sportu. Minister Stawiarski zaproponował wymianę doświadczeń w konkretnych sportach. Zachęcał również marokańskich sportowców do korzystania z polskich Ośrodków Przygotowań Olimpijskich. 

  • spotkanie z Ambasadorem Królestwa Maroka w Polsce
  • spotkanie z Ambasadorem Królestwa Maroka w Polsce
  • spotkanie z Ambasadorem Królestwa Maroka w Polsce
  • spotkanie z Ambasadorem Królestwa Maroka w Polsce
do góry