Ministerstwo Sportu i Turystyki Kolejna rekordowa edycja POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Kolejna rekordowa edycja POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY

W akcji uczestniczyło ponad 132 000 turystów i 661 partnerów

W wiosennej, czwartej już edycji akcji POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY wzięło udział ponad 132 000 turystów, którzy skorzystali z ofert 661 partnerów. Akcja odbyła się w weekend 9 - 11 marca. Kolejny weekend obniżonych cen już w październiku.

- Akcja POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY to w Polsce nowa, turystyczna tradycja. Zainteresowanie zarówno wśród przedsiębiorców jak i turystów rośnie z edycji na edycję. Ostatnia okazała się rekordowa, z czego niezwykle się cieszymy. Coraz bardziej doceniamy turystyczne walory Polski i to właśnie Polskę wybieramy na miejsce odpoczynku. Chcemy, aby Polacy korzystali z oferty turystycznej nie tylko w czasie wakacji czy ferii, stąd właśnie weekend za pół ceny organizujemy poza tradycyjnym sezonem turystycznym. Zainteresowanie akcją utwierdza nas w przekonaniu, że to projekt, który warto kontynuować - mówi minister sportu i turystyki Witold Bańka

POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY to wspólna akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, organizowana dwa razy do roku – wiosną i jesienią. Kolejna, czwarta edycja ponownie okazała się rekordowa i przyciągnęła uwagę 661 podmiotów, które zaoferowały swoje produkty oraz usługi w obniżonych o 50% cenach. Skorzystało z nich 132 000 turystów. Zarówno liczba partnerów, jak i turystów biorących udział w akcji wzrosła o niemal 20%.

Sukces przedsięwzięcia widoczny jest również w deklaracjach partnerów i przedsiębiorców oferujących swoje usługi podczas akcji. Z przeprowadzonego przez Polską Organizację Turystyczną badania wynika, że aż 9 na 10 biorących udział w badaniu usługodawców potwierdza chęć wzięcia udziału w kolejnych edycjach akcji POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY, a zdecydowana większość (8 na 10) chce polecić udział w akcji innym podmiotom.

– Organizowana wspólnie z MSiT akcja POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY tworzy pozytywne skutki zarówno dla turystów, którzy mogą skorzystać z atrakcji turystycznych w obniżonej o 50 proc. cenie, jak i dla branży, która może liczyć nie tylko na wpływy finansowe, ale także na możliwość dodatkowej promocji. Występując wspólnie przedsiębiorcy mogą zyskać wyraźnie więcej, aniżeli indywidualnie rywalizując o klientów. Dlatego zachęcam kolejnych usługodawców do włączenia się do jesiennej edycji, która odbędzie się od 5 do 7 października 2018r. Wszystkim zaś 661 partnerom, którzy wzięli udział w czwartej edycji akcji serdecznie dziękuję –  podkreśla prezes POT Robert Andrzejczyk.

Aż 96% ankietowanych partnerów widzi korzyści płynące z akcji. Za najważniejsze uznano: promocję swojej działalności (81%), dotarcie do nowych klientów (79%) oraz wzrost liczby gości (46%). Usługodawcy chwalą również współpracę z Polską Organizacją Turystyczną – zadowolenie z kooperacji wyraziło 96% biorących udział w badaniu przedsiębiorców.

Następna edycja akcji POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY już jesienią, w weekend od 5 do 7 października. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.polskazobaczwiecej.pl.

Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry