Ministerstwo Sportu i Turystyki Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Międzynarodowa polityka turystyczna -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Międzynarodowa polityka turystyczna

08.08.2019

Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego

Przypominamy o możliwości ubiegania się o środki finansowe Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego (IVF) w ramach systemu grantów

Departament Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki wraz z Departamentem Polityki Europejskiej Ministerstwa Spraw Zagranicznych przypominają o możliwości ubiegania się o środki finansowe Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego (IVF) w ramach systemu grantów.

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki (International Visegrad Fund – IVF; http://www.visegradfund.org), jako organizacja międzynarodowa, powstał na podstawie wspólnej decyzji premierów rządów Czech, Polski, Słowacji i Węgier w czerwcu 2000 r. i zaakceptowanego przez nich Statutu, który ma rangę umowy międzynarodowej. Fundusz ma swoją siedzibę w Bratysławie (Republika Słowacka).

Zadaniem Funduszu jest promowanie i zachęcanie do bliższej współpracy między państwami i społeczeństwami Grupy Wyszehradzkiej (GW, V4) poprzez dofinansowywanie wspólnych wyszehradzkich projektów kulturalnych, naukowych i edukacyjnych, wymianę młodzieży, współpracę transgraniczną oraz w dziedzinie promocji turystyki.

Można ubiegać się o wsparcie finansowe IVF dla projektów w ramach trzech programów grantowych:

  • grantów wyszehradzkich (Visegrad Grants),
  • grantów wyszehradzkich plus (Visegrad+ Grants),
  • grantów strategicznych (Strategic Grants).

Granty wyszehradzkie

http://www.visegradfund.org/apply/grants/visegrad-grants/

Granty wyszehradzkie plus

http://www.visegradfund.org/apply/grants/visegrad-plus-grants/

Granty strategiczne

http://www.visegradfund.org/apply/grants/strategic-grants/

 

O granty IVF mogą się ubiegać konsorcja podmiotów utworzone z co najmniej 3 podmiotów pochodzących z krajów V4. Optymalnym rozwiązaniem jest jednak konsorcjum utworzone przez podmioty ze wszystkich państw V4. Członkami konsorcjum ubiegającego się o granty mogą być organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje naukowe, badawcze, przedsiębiorstwa (tylko jeśli konsorcjum z ich udziałem aplikujące o grant IVF funkcjonuje na zasadzie non-profit). Spośród potencjalnych wnioskodawców wyłączone są instytucje państwowe (ministerstwa, agencje, spółki skarbu państwa, ambasady, etc.) i osoby fizyczne.

 

Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry