Ministerstwo Sportu i Turystyki Baltic Development Forum Summit 2011 - Współpraca Bałtycka -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Współpraca Bałtycka

26.10.2011

Baltic Development Forum Summit 2011

W dniach 24-26 października 2011 roku odbył się XIII Baltic Development Forum Summit 2011. W konferencji wzięło udział 800  przedstawicieli polityki i biznesu z regionu Morza Bałtyckiego. Ta ważna dla przyszłości regionu konferencja była  połączona z unijnym II Forum Strategii dla Regionu Morza Bałtyckiego, organizowanym w ramach polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
 

Forum  zostało  zorganizowane wspólnie przez fundację Baltic Development Forum, Komisję Europejską – Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej oraz Województwo Pomorskie i Miasto Gdańsk. W trakcie licznych paneli dyskusyjnych uczestnicy spotkania poszukiwali odpowiedzi, jak dalej skutecznie przeciwdziałać widmu recesji i jak najlepiej wykorzystać i rozwijać potencjał Regionu Morza Bałtyckiego.

 

Konferencja była owocną platformą dyskusji dla liderów reprezentujących środowisko biznesowe, przedstawicieli rządów, mediów, środowisk akademickich i władz lokalnych na temat największych wyzwań i sposobów najlepiej służących rozwojowi regionu Morza Bałtyckiego. W dyskusji głos zabrało ponad 100 mówców w tym m.in. ministrowie , szefowie międzynarodowych korporacji, przedstawiciele instytucji finansowych oraz eksperci z wielu  instytucji funkcjonujących w krajach bałtyckich.

Jednym z omawianych tematów była turystyka. Wskazano na potrzebę lepszego wzajemnego poznania się mieszkańców regionu oraz na problemy w tym utrudniające ruch turystyczny na granicy z Obwodem Kaliningradzkim wynikające z obowiązku wizowego i długotrwałych odpraw celno-paszportowych.
 

W ramach towarzyszących konferencji stoisk informacyjnych zaprezentowano osiągnięcia realizowanego jako priorytetowy programu AGORA 2.0. Projekt AGORA 2.0 jest realizowany w ścisłej  współpracy między podmiotami z sektora turystycznego w regionie Morza Bałtyckiego. Partnerami są władze publiczne  szczebla krajowego i regionalnego, a także międzynarodowe organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorstw i organizacje, które mają związek z rozwojem turystyki i wpływ na krajowe polityki turystyczne. Celem projektu jest zwiększenie tożsamości Regionu Morza bałtyckiego poprzez turystykę kulturalną (w tym dziedzictwo przyrodniczą), opartą na zasadach zrównoważonego rozwoju. Projekt jest wymieniony jako sztandarowy projekt w ramach planu działania towarzyszące strategii UE regionu Morza Bałtyckiego. Szczegóły na stronach:

http://www.bastis-tourism.info/, http://www.bsr-identity.net/ oraz http://www.6-bsr-wonders.net/.

 

.

Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry