Ministerstwo Sportu i Turystyki Polscy kajakarze z workiem medali podczas PŚ w Poznaniu - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Polscy kajakarze z workiem medali podczas PŚ w Poznaniu

Polscy kajakarze podczas zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu zdobyli aż sześć medali: trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe.

Podczas zawodów Pucharu Świata rozgrywanych na poznańskiej Malcie zabrakło jedynie mocnych węgierek, natomiast pozostałe kraje stawiły się w najsilniejszych składach. Polscy kajakarze potwierdzili swoją wysoką formę i już „narobili smaku" kibicom na medale podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Zawody oceniam bardzo dobrze. Wypełniłam założenia, jakim było zwycięstwo na 200 m i dobry występ w jedynce na 500 m. Na tym drugim dystansie zabrakło mi zaledwie 0,4 sekundy by awansować do finału A, ale i tak był to bardzo dobry wyścig. Tym bardziej, że pięćsetki dawno nie pływałam – podkreśliła Marta Walczykiewicz, zwyciężczyni wyścigu w K1 na 200 metrów.


Jesteśmy w roku olimpijskim, te medale są ważne, ale nie tak istotne jak te, które mam nadzieję przywieziemy z Igrzysk – mówił podczas zawodów Józef Bejnarowicz prezes Polskiego Związku Kajakowego.Złote medale Polaków podczas PŚ w Poznaniu:

– Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz), Aneta Konieczna (Warta Poznań) – K2 1000 m
– Małgorzata Wardowicz (Posnania Poznań) – K1 1000 m
– Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz)- K1 200 m


Srebrne medale Polaków podczas PŚ w Poznaniu:

– Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) – K1 200 m


Brązowe medale Polaków podczas PŚ w Poznaniu:

– Agnieszka Kowalczyk (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań)- K2 200 m
– Bartosz Dubiak (Warta Poznań), Adam Nowak (Posnania), Jakub Sitkowski (Spójnia Warszawa), Daniel Pośpiech (AZS AWF Poznań) – C4 1000 m

do góry