Ministerstwo Sportu i Turystyki Tunezja zaprasza polskich turystów - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Tunezja zaprasza polskich turystów

 

W dniu 18 maja 2012 r., Grzegorz Karpiński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki spotkał się z  Elyes Fakhfakh’em, Ministrem Turystyki Republiki Tunezyjskiej, który odwiedził Polskę w ramach  kampanii promocyjnej, prowadzonej przez rząd tunezyjski, mającej na celu reaktywowanie turystyki przyjazdowej po „rewolucji jaśminowej".

Minister Elyes Fakhfakh poinformował o sytuacji politycznej w Tunezji, zachęcał polskich turystów do przyjazdów oraz zadeklarował gotowość dalszego  pogłębienia współpracy w ramach komisji bilateralnej ds. turystyki.

Minister Grzegorz Karpiński zwrócił uwagę, że oprócz spraw bezpieczeństwa równie ważne jest podnoszenie jakości świadczonych usług, szczególnie w zakresie przygotowania kadr do obsługi ruchu turystycznego z Polski. Zaapelował też o podjęcie wspólnych działań mających na celu zwiększenie liczby przyjazdów z Tunezji do Polski.

Obaj ministrowie podkreślili, że zbliżające się Mistrzostwa Europy UEFA EURO 2012TM mogą być doskonałą formą promocji Polski na rynku tunezyjskim.  

do góry