Ministerstwo Sportu i Turystyki Minister Witold Bańka spotkał się z Sekretarzem Generalnym UNWTO Talebem Rifaiem - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej
W grze o rozwój aktywności fizycznej społeczeństwa i sukcesy polskich sportowców.W drodze po Polskę przyjazną turystom.

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Minister Witold Bańka spotkał się z Sekretarzem Generalnym UNWTO Talebem Rifaiem

Podczas III Międzynarodowego Kongresu Etyki w Turystyce Minister Sportu i Turystyki rozmawiał z Sekretarzem Generalnym UNWTO Talebem Rifaiem na temat rozwoju turystyki w Polsce i na świecie. Obaj podkreślili, że jednym z głównych zadań jest skuteczne planowanie zrównoważonego rozwoju oraz zadeklarowali chęć wzmacniania obecności Polaków w międzynarodowych strukturach turystycznych.

– Sport i turystyka generują niezwykle pozytywne emocje. Staramy się tak prowadzić politykę obu sektorów podległych resortowi, by łączyły a nie dzieliły – powiedział minister Witold Bańka. Sekretarz Generalny UNWTO, czyli Światowej Organizacji Turystyki, której zadaniem jest promocja odpowiedzialnej, zrównoważonej i powszechnie dostępnej turystyki, podziela poglądy polskiego ministra. – Sport i turystyka są ze sobą mocno skorelowane. Wydarzenie sportowe mają olbrzymi wpływ na promocję kraju, którego turystyczna wartość wzrasta wraz z liczbą organizowanych imprez – podkreślił Taleb Rifai.

Gość Witolda Bańki wyraził również chęć zorganizowania w Polsce międzynarodowej konferencji poświęconej sportowi i turystyce oraz wzajemnemu przenikaniu się tych sektorów. Chce też wesprzeć Polskę w działaniach promocyjnych.

Minister Witold Bańka przedstawił na spotkaniu wizję budowy spójnej strategii turystycznej. – Pracujemy nad rozwojem programu Dom Polskich Turystycznych Marek Terytorialnych. Przed nami dużo wyzwań. Mamy wiele nieodkrytych miejsc, chcemy w nie inwestować i promować te rejony.

III Międzynarodowy Kongres Etyki w Turystyce odbywa się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Światowy Kongres Etyki jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Światową Organizację Turystyki (UNWTO). Poprzednia edycja Kongresu odbyła się w Ekwadorze w 2012 roku. Członkami UNWTO jest 158 państw, 6 terytoriów i ponad 400 instytucji. Polska jest członkiem założycielem UNWTO.

do góry