Ministerstwo Sportu i Turystyki Spotkanie wiceministra Jana Widery z Sung-joo Choi, Ambasadorem Republiki Korei w Warszawie - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Spotkanie wiceministra Jana Widery z Sung-joo Choi, Ambasadorem Republiki Korei w Warszawie

15 marca br. Jan Widera, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki spotkał się z Sung-joo Choi, Ambasadorem Republiki Korei w Warszawie. Ostatni raz przedstawiciel Ambasady Republiki Korei gościł w MSiT w styczniu 2015 roku. Wtedy spotkanie związane było z wydaniem przez koreańską siedzibę taekwondo – Kukkiwon Honorowego Certyfikatu 6 Dan w taekwondo.

Dzisiejsze spotkanie miało charakter wizyty kurtuazyjnej w związku z objęciem przez Pana Ambasadora w styczniu br. stanowiska Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Korei.

Głównym tematem spotkania był rozwój współpracy pomiędzy Polską a Republiką Korei w obszarze sportu i turystyki. Podkreślono znaczenie rozwoju turystyki i kontaktów międzyludzkich wynikających ze zbliżających się w 2018 r. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang. Ambasador Sung-joo Choi zapewnił, że wszystkie przygotowania do imprezy są na zaawansowanym etapie.

Minister Widera podkreślił, że Republika Korei jest bardzo ważnym partnerem Polski w Azji, czego wyrazem może być intensywny dialog na różnych poziomach oraz ustanowione w 2013 r. partnerstwo strategiczne. Zaznaczył, że sport i turystyka wspólnie budują kapitał społeczny i pomagają budować trwałe relacje i przyjaźń pomiędzy narodami. Minister Widera wyraził gotowość do współpracy w temacie Zimowych Igrzysk Olimpijskich, a także zainteresowanie współpracą dotyczącą rozwoju takich sportów jak taekwondo, judo oraz łucznictwo.

W zakresie turystyki Pan Ambasador wspomniał o  nowo uruchomionym połączeniu lotniczym z Warszawy do Seulu, które może stanowić impuls do ożywienia ruchu turystycznego pomiędzy Polską a Koreą. W celu promocji dwustronnej turystyki Pan Ambasador wyraził ogromne zainteresowanie udziałem przedstawicieli Korei w dorocznych Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw, które są objęte patronatem Ministra Sportu i Turystyki.

Na koniec spotkania obie strony zadeklarowały chęć wymiany doświadczeń w najbliższej przyszłości, przede wszystkim w kontekście przygotowań do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku. Ponadto Ambasador Sung-joo Choi przekazał zaproszenie na VI edycję Korea Festival, który odbędzie się 6 czerwca br. w Warszawie i może stać się okazją do zapoznania się z kulturą i tradycją koreańską, wspaniałą kuchnią oraz do pogłębienia wiedzy na temat Igrzysk w Pyeongchang.

  • 4.JPG
do góry