Ministerstwo Sportu i Turystyki Stop zwolnieniom z WF-u - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

- Chciałabym, żeby dyrektorzy i nauczyciele sięgali po nasze narzędzia, by rozmawiali z dziećmi, pytali je co chcą robić na lekcjach WF. Mogą liczyć na naszą pomoc - powiedziała  Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki podczas konferencji prasowej poświęconej akcji Stop zwolnieniom z WF-u!

- Nie zwalniajmy z WF tylko dlatego, że gorsza ocena popsułaby średnią ocen naszego dziecka o jeden punkt procentowy - dodała.

Minister omówiła przyczyny i skutki unikania przez dzieci i młodzież zajęć WF-u. Jak podkreśliła w zdecydowanej większości przypadków dzieci nie muszą być zwalniane z zajęć, a zwolnienia są wręcz szkodliwe.

- Przez wiele lat zajmowałam się medycyną szkolną i medycyną sportową, dlatego bardzo się cieszę, że Pani Minister zaczęła akcję Stop zwolnieniom z WF-u, jestem z nią i całym sercem wspieram tę inicjatywę - powiedziała prof. dr hab. med. Barbara Wojnarowska podczas konferencji.

Pani minister zaprezentowała też zgromadzonym gościom i dziennikarzom fanpage poświęcony akcji Stop Zwolnieniom z WF-u oraz spoty telewizyjne wspierające kampanię.

- To ostatni dzień kampanii medialnej, ale nie ostatni dzień naszych wspólnych zmagań nad tym projektem. Liczę na dalsze zaangażowanie - zakończyła swoje wystąpienie minister Joanna Mucha.

Udział w konferencji wzięli prof. dr hab. med.  Barbara Woynarowska – przewodnicząca rady programowej ds. profilaktyki problemów dzieci i młodzieży, dr med. Zbigniew Kułaga, kierownik Zakładu Zdrowia Publicznego IPCZD oraz Tomasz Półgrabski – Podsekretarz Stanu w MSiT.

 

Prezentacja

LOGO STOP ZWOLNIENIOM Z WF

do góry