Ministerstwo Sportu i Turystyki Wyższe zarobki w sztabach szkoleniowych polskich związków sportowych - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wyższe zarobki w sztabach szkoleniowych polskich związków sportowych

Minister zdecydował o zwiększeniu dofinansowania wynagrodzeń kadry trenerskiej i osób z nimi współpracujących.

Wynagrodzenie kadry szkoleniowej, zarządzającej i osób współpracujących z polskimi związkami sportowymi wzrośnie. Stanie się tak dzięki decyzji Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki, który postanowił zwiększyć dofinansowanie z budżetu państwa na ten cel. Zmiana jest jedną z wielu nowych zasad wprowadzonych w ramach finansowania polskich związków sportowych w 2017 roku.

Doceniamy pracę wybitnych trenerów, fizjoterapeutów czy lekarzy. W kluczowych dyscyplinach polskiego sportu, na które stawiamy, ich wysiłek ma niezwykle istotne znaczenie. Podnosząc dofinansowanie wynagrodzeń i wprowadzając zmiany w wydatkowaniu środków z budżetu państwa, chcemy rozwijać polski sport - mówi minister Witold Bańka.

Poza zwiększeniem maksymalnych kwot podstawowego wynagrodzenia (trener kadry narodowej może otrzymać honorarium w wysokości do 9 tys. zł), najlepsi szkoleniowcy, mogą liczyć także na dodatkowe wsparcie z budżetu państwa (dodatek nawet do 7 tys. zł), a także na dodatki za medale zdobyte przez ich zawodników w imprezach mistrzowskich (maks. do 8 tys. zł za jeden medal). To oznacza, że wybitni trenerzy medalistów olimpijskich mogą zarobić nawet około 24 tys. zł miesięcznie.

Decyzją ministra dodatki za medalowe osiągnięcia na igrzyskach olimpijskich będą wypłacane, nie jak do tej pory przez rok, ale przez 48 miesięcy. Dzięki tej zmianie wybitni trenerzy będą mieli zapewnione finansowanie swojej pracy przez cały okres olimpiady.

Poniżej prezentujemy tabelę z wysokością dofinansowania wynagrodzeń kadry trenerskiej i osób współpracujących w 2017 roku

  • wysokość dofinansowania wynagrodzeń kadry trenerskiej i osób współpracujących w 2017 roku.png
do góry