Ministerstwo Sportu i Turystyki The World Games Wrocław 2017: 10. Światowe Igrzyska Sportowe - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

The World Games Wrocław 2017: 10. Światowe Igrzyska Sportowe

Ponad sto krajów uczestniczących, około 3 800 zawodników, dziesięć dni rywalizacji i 222 komplety medali do wywalczenia – tak zapowiadają się Światowe Igrzyska Sportowe The World Games 2017.

Światowe Igrzyska to największa impreza sportowa na świecie w 2017 roku. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda, a Przewodniczącym Komitetu Honorowego został Witold Bańka Minister Sportu i Turystyki. Igrzyska zostaną zorganizowane we współpracy z Międzynarodową Federacją Igrzysk Sportowych (IWGA) oraz pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) z jego Przewodniczącym dr Thomasem Bachem.

Zawody podczas TWG 2017 odbędą się na 26 arenach sportowych we Wrocławiu, Świdnicy, Trzebnicy, Jelczu-Laskowicach i w Szymanowie. Podczas sportowych zmagań na The World Games 2017 zawodnicy będą walczyć o medale w 31 sportach, z czego 4 to tzw. sporty na zaproszenie organizatora, nieuwzględnione w klasyfikacji medalowej. Należą do nich: wioślarstwo halowe rozgrywane na ergometrze, żużlowy turniej par, futbol amerykański i kickboxing w formule K1. Sportowcy rywalizować będą w dyscyplinach indywidualnych i drużynowych, rozgrywanych w wodzie, powietrzu i na lądzie. 

Podczas lipcowych zmagań największą liczbę zawodników będzie stanowiła reprezentacja Polski (291 sportowców, w tym 106 kobiet i 185 mężczyzn). W historii dotychczasowych siedmiu startów w Światowych Igrzyskach Sportowych Biało-Czerwoni zdobyli 33 medale w tym 10 złotych,  9 srebrnych i 14 brązowych. Warto przypomnieć, że największe sukcesy Polacy osiągali w ju-jitsu, trójboju siłowym oraz sumo.

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich – The World Games, odbędzie się we Wrocławiu w terminie 20-30 lipca 2017 r. Wcześniej impreza organizowana była m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Japonii. W 2013 r. TWG po raz pierwszy odbyły się w Ameryce Południowej, w kolumbijskim mieście Cali. Kolejne Światowe Igrzyska Sportowe The World Games zorganizowane zostaną w 2021 r. - wtedy sportowców gościć będzie amerykańskie Birmingham, stolica stanu Alabama.

Przed nami prawdziwe  święto sportu i wspaniała rywalizacja!

Zachęcamy do zapoznania się z dziennym harmonogramem zawodów oraz z terminami i miejscami rywalizacji. 

do góry