Ministerstwo Sportu i Turystyki Historyczne mistrzostwo świata w klasie 470! - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej
W grze o rozwój aktywności fizycznej społeczeństwa i sukcesy polskich sportowców.W drodze po Polskę przyjazną turystom.

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Historyczne mistrzostwo świata w klasie 470!

Piękny sportowy weekend zaowocował złotym medalem MŚ w klasie 470!

Agnieszka Skrzypulec z Irminą Mrózek Gliszczynską zostały w greckich Salonikach mistrzyniami świata w żeńskiej olimpijskiej klasie 470. To największy sukces w historii startów polskiej 470tki.

W czasie całej imprezy reprezentantki Polski pływały bardzo równo kończąc wszystkie wyścigi na miejscach 2,3. Podczas 12 startów tylko raz zajęły miejsce 19, które i tak w ostatecznym rozrachunku nie było brane pod uwagę. Zaczęły od trzeciego miejsca po pierwszym dniu w klasyfikacji generalnej. Mądre i skuteczne żeglowanie pozwoliło na poprawienie pozycji o jedną lokatę po drugim dniu. Dzięki konsekwencji w działaniu po trzecim objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca umacniając się z każdym wyścigiem na fotelu lidera. Przed wyścigiem medalowym były już pewne srebrnego medalu. Ostatecznie medal race ukończyły na miejscu siódmym i historyczny wynik stał się faktem. Pierwsze mistrzostwo świata w klasie 470 dla Polski. Podium uzupełniły na miejscy drugim reprezentantki Wielkiej Brytanii Hannah Mills z Eilidh McIntyre, trzecie były słowenki Tina Mark i Veronica Macarol.

Jeszcze nigdy w historii startów w mistrzostwach świata żadna Polska żeńska załoga nie stała na podium. Najlepszy jak do tej pory wynik należał również do Agnieszki i Irminy a było to piąte miejsce podczas ubiegłorocznej imprezy w Argentynie.

W grupie srebrnej Antonina Marciniak i Julia Oleksiuk zakończyły mistrzostwa na miejscu czterdziestym trzecim. Wśród mężczyzn mieliśmy dwie Polskie załogi. Maciej Sapiejka i Adam Krefft oraz Kamil Cesarski i Dominik Janowczyk, którzy zajęli odpowiednio miejsca czterdzieste i pięćdziesiąte drugie.

  • Historyczne mistrzostwo świata w klasie 470!
    Historyczne mistrzostwo świata w klasie 470!
do góry