Ministerstwo Sportu i Turystyki Więcej środków na sport dzieci i młodzieży! - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej
W grze o rozwój aktywności fizycznej społeczeństwa i sukcesy polskich sportowców.W drodze po Polskę przyjazną turystom.

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Więcej środków na sport dzieci i młodzieży!

Na zadania w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci” przeznaczono dodatkowe 5 mln zł!

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka ogłosił dodatkowy nabór na zadania w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci”:

  1. Wspieranie organizacji imprez dla dzieci  i młodzieży – dofinansowanie imprez sportowych. Dodatkowa kwota na to zadanie wynosi 4 mln zł.
  2. Projekty polskich związków sportowych w obszarze sportu powszechnego - dofinansowanie systemowych rozwiązań ukierunkowanych na upowszechnianie aktywności fizycznej wśród uczniów szkół podstawowych. Zadanie adresowane jest do polskich związków sportowych, które wykorzystując posiadane zasoby kadrowe, organizacyjne oraz infrastrukturalne tworzą kompleksowe rozwiązania służące rozwojowi poszczególnych sportów. Dodatkowa kwota na to zadanie wynosi 1 mln zł.

Program „Sport Wszystkich Dzieci” - jest to spójny i atrakcyjny model  projektów skierowanych do uczniów różnych szczebli edukacyjnych (w szczególności do uczniów szkół podstawowych) oraz do klubów i organizacji sportowych. Założenia programowe ukierunkowane są na powszechne uczestnictwo dzieci i młodzieży w podstawowych obszarach kultury fizycznej. Zadania, które stanowią wskazany program pomimo swojego zróżnicowanego charakteru, łączą szereg istotnych elementów tworząc kompleksową ofertę edukacji sportowej dla młodego pokolenia Polaków. Środki pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Łączna kwota przeznaczona na Program w bieżącym roku to 45 074 103 zł!

Na wnioski w ramach dodatkowego naboru czekamy do 17 sierpnia!

Więcej: https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2017-rok/2075,Minister-Sportu-i-Turystyki-oglasza-dodatkowy-nabor-wnioskow-w-ramach-programu-S.html

do góry