Ministerstwo Sportu i Turystyki Znamy wyniki dodatkowego naboru w ramach Rządowego Programu „KLUB”! - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej
W grze o rozwój aktywności fizycznej społeczeństwa i sukcesy polskich sportowców.W drodze po Polskę przyjazną turystom.

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Znamy wyniki dodatkowego naboru w ramach Rządowego Programu „KLUB”!

W 2017 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki wesprze łącznie 3351 klubów!

1314 małych i średnich klubów sportowych otrzyma dofinansowanie w ramach dodatkowego naboru. W 2017 roku na Rządowy Program „KLUB” Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło rekordową kwotę 35 mln zł!

Wyniki znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej: https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2017-rok/2122,Informacja-o-wynikach-II-naboru-wnioskow-na-realizacje-w-2017-roku-Programu-Klub.html

Dodatkowy nabór wniosków

I edycja Programu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku, dlatego Minister Sportu i Turystyki ogłosił dodatkowy nabór. W jego wyniku 1041 klubów jednosekcyjnych otrzyma jednorazową dotację w wysokości 10 000 zł, natomiast dotację w wysokości 15 000 zł otrzyma 273 klubów wielosekcyjnych. „KLUB” to innowacyjny model wsparcia klubów sportowych. W tym roku zainteresowanie było jeszcze większe niż w ubiegłym. Wiemy, że potrzeby lokalnych środowisk są ogromne, dlatego zdecydowaliśmy się przeznaczyć na tegoroczną edycję rekordową kwotę 35 mln zł oraz ogłosić dodatkowy nabór wniosków – mówi Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka.

Podsumowanie edycji 2017

W edycji 2017 w ramach Rządowego programu „KLUB” Ministerstwo Sportu i Turystyki wsparło 3351 małych i średnich klubów sportowych. Na ten cel została przeznaczona rekordowa kwota 35 mln zł. Wsparcie trafi do wszystkich, szesnastu województw.

Rządowy Program „KLUB”

Program „KLUB” to bezpośrednie wsparcie lokalnych środowisk sportowych, wzmocnienie funkcjonowania klubów sportowych – centrów aktywności fizycznej oraz miejsc identyfikacji i kształcenia talentów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub sportowy działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kwota dofinansowania wynosi 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla wielosekcyjnych.

do góry