Ministerstwo Sportu i Turystyki „Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?”. Minister Witold Bańka uczestnikiem XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej
W grze o rozwój aktywności fizycznej społeczeństwa i sukcesy polskich sportowców.W drodze po Polskę przyjazną turystom.

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

„Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?”. Minister Witold Bańka uczestnikiem XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju

Forum Ekonomiczne to jedno z najważniejszych i największych corocznych międzynarodowych spotkań przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Dziś w sporcie nie brakuje pieniędzy. Należy je tylko mądrze i efektywnie wydawać. Budujemy sport od podstaw. Program KLUB, SKS, Team100, Pierwszy Trener - stawiamy na długofalowy system, piramidę szkoleniową – zaznaczył podczas jednego z paneli, poświęconego synergii sportu i biznesu, minister Witold Bańka.

Forum Ekonomiczne to jedno z najważniejszych i największych corocznych międzynarodowych spotkań przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas wydarzenia Rada Programowa Forum przyznaje nagrodę Człowieka Roku wybitnym osobom, które swoją postawą i dokonaniami wywarły największy wpływ na bieg spraw w naszej części kontynentu. W tym roku nagrodą została uhonorowana Premier RP Beata Szydło.

Jestem tylko kapitanem drużyny, która ma za zadanie zmieniać Polskę. To jest nagroda dla moich kolegów i koleżanek, którzy ciężko pracują w rządzie i wprowadzają te wszystkie dzieła, o których była tutaj mowa. Nie ma w rządzie osoby, która nie ma się czym poszczycić. Wszystkie resorty mają swoje osiągnięcia – mówiła Premier Beata Szydło odbierając nagrodę.

Sport jako nowoczesne narzędzie dyplomacji

5 września Minister Sportu i Turystyki brał udział w panelu Sport jako nowoczesne narzędzie dyplomacji. Głównymi tematami dyskusji panelowej były: nowoczesna dyplomacja publiczna, inwestycja w sport wyczynowy jako sposób na promocję Polski na arenie międzynarodowej, synergia sportu i turystyki, walka z dopingiem i korupcją w sporcie, wymiana doświadczeń w zakresie Fair Play.

W panelu udział wzięli: Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki, Polska, Himanshu Gulati, Sekretarz Stanu ds. Sportu, Ministerstwo Kultury, Norwegia, Czesław Lang, Dyrektor Generalny, Lang Team, Polska, Jozef Liba, Sekretarz Generalny, Słowacki Komitet Olimpijski, Słowacja, Ryszard Stadniuk, Wiceprezes, Polski Komitet Olimpijski (PKOL), Polska, Miklós Stocker, Szef Departamentu, Ministerstwo ds. Zasobów Ludzkich, Węgry.

Piłka nożna – biznes warty gry?

6 września odbyła się dyskusja dotycząca biznesowego podejścia do sportu, który jest kluczowym elementem profesjonalizacji piłki nożnej w Polsce. Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki wraz z Marcinem Diakonowiczem, Wiceprezesem Zarządu, Deloitte, Marcinem Jastrzębskim, Prezesem Zarządu, Grupa LOTOS S.A., Dariuszem Mioduskim, Prezesem Zarządu, Legia Warszawa S.A., Noelem Mooneyem, Business Developer, UEFA, Maciejem Sawickim, Sekretarzem Generalnym, Polski Związek Piłki Nożnej dyskutowali na temat wizji przyszłości polskiej piłki klubowej i reprezentacji.

Dziś w sporcie nie brakuje pieniędzy. Należy je tylko mądrze i efektywnie wydawać. Chcemy, żeby sportowcy spotykali się z ministerialnymi środkami na każdym etapie szkolenia. Budujemy sport od podstaw. Program KLUB, SKS, Team100, Pierwszy Trener - stawiamy na długofalowy system, piramidę szkoleniową – zaznaczał Minister Witold Bańka.

Dyskusja skupiała się wokół wybranych strategicznych priorytetów dla rozwoju polskiej piłki, takich jak np. wzrost wartości polskiej piłki nożnej w skali międzynarodowej, opracowanie strategii marki i komunikacji, oraz budowania i rozwijania relacji z firmami, inwestorami oraz z UEFA.

XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju zakończy się w czwartek, 7 września.

 

do góry