Ministerstwo Sportu i Turystyki Kolejni sportowcy dołączą do team100! - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Kolejni sportowcy dołączą do team100!

Program zostanie rozszerzony o 25 zawodników

Z przyjemnością informujemy o poszerzeniu zainaugurowanego w czerwcu br. Programu wsparcia rozwoju młodych perspektywicznych polskich sportowców pn. team100. Do grupy 100 Beneficjentów zostanie włączonych kolejnych 25 zawodników.

Innowacyjny model finansowania utalentowanych sportowców powstał z inicjatywy Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. Mecenasem Programu jest Polska Fundacja Narodowa a operatorem Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy. Team100 skierowany jest do zawodników w wieku 18-23 lata, uprawiających indywidualne sporty olimpijskie oraz należących do kadr narodowych. Każdy z nich w ramach Programu otrzymuje ok. 40 000 zł rocznie. Dzięki dodatkowym środkom sportowcy mają możliwość m.in. połączenia kariery sportowej z edukacją i podnoszeniem kwalifikacji zawodowych.

Widzimy, ze Program team100 ma duży potencjał, dlatego zdecydowaliśmy się powiększyć grono Beneficjentów. Wiek 18-23 lata to okres w życiu sportowca, w którym często ważą się losy dalszej kariery. Chcemy, żeby jak największa grupa perspektywicznych zawodników miała możliwość realizowania celów. Zależy nam również, by młodzi sportowcy uczyli się efektywnego inwestowania we własną karierę. Warto dodać, że te środki stanowią dodatkowe, pozazwiązkowe wsparcie – mówi Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Team100 jest przeznaczony dla utalentowanych zawodników, którzy staną się naszą sportową elitą w perspektywie najbliższych lat. Program skonstruowany jest tak, aby wspierał sportowca w obszarze procesu szkolenia oraz współzawodnictwa, ale również uczył odpowiedzialności i radzenia sobie w sytuacjach pozasportowych. Dzięki dodatkowym środkom młodzi zawodnicy mogą sfinansować m.in. opiekę fizjoterapeutów, lekarzy, dietetyków, psychologów, indywidualne szkolenia czy edukację.

Wśród stypendystów dominują sporty, w których Polacy zdobywali medale na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich. Na liście znajdują się m.in. kajakarze, lekkoatleci, kolarze, wioślarze, zapaśnicy oraz zawodnicy reprezentujący dyscypliny zimowe.

W czerwcu wsparciem zostało objętych 100 sportowców. Jednak już wtedy zaznaczaliśmy, że grono to może się powiększyć. Postawiliśmy na utalentowaną młodzież, która ma ambicje walczyć o najwyższe stopnie podium, chce promować polskie wartości, a także pełnić rolę ambasadorów polskości w świecie. Wśród naszych stypendystów mamy już ponad 40 medalistów zawodów rangi międzynarodowej – dodaje Cezary Andrzej Jurkiewicz, Prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Więcej informacji na temat Programu team100 oraz lista sportowców objętych dofinansowaniem znajduje się na stronach internetowych Polskiej Fundacji Narodowej (www.pfn.org.pl), Ministerstwa Sportu i Turystyki (http://www.msit.gov.pl) oraz Instytutu Sportu - Państwowego Instytutu Badawczego (http://www.insp.waw.pl).

  • Rozszerzenie programu team100
  • Rozszerzenie programu team100
  • Rozszerzenie programu team100
  • Rozszerzenie programu team100
  • Rozszerzenie programu team100
  • Rozszerzenie programu team100
  • Rozszerzenie programu team100
  • Rozszerzenie programu team100
  • Rozszerzenie programu team100
do góry