Ministerstwo Sportu i Turystyki KIBICE RAZEM, niezbędny dialog i współpraca - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

KIBICE RAZEM, niezbędny dialog i współpraca

IV edycja konferencji „KIBICE RAZEM – PROGRAM WSPÓŁPRACY Z KIBICAMI PIŁKI NOŻNEJ W POLSCE”. Udział w wydarzeniu wzięło ponad 100 osób

Impreza odbyła się 10 października w Centralnym Ośrodku Sportu TORWAR w Warszawie. Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał Podsekretarz Stanu w MSiT - Jan Widera – wraz z Agnieszką Olesińską - Zastępca Sekretarza Generalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wierzymy, że realną poprawę jakości organizacji meczów piłkarskich uzyskać możemy jedynie poprzez dialog i współpracę ze wszystkimi zaangażowanymi podmiotami, w tym przede wszystkim, kibicami. W tezie tej utwierdza nas od lat Program KIBICE RAZEM, który pokazuje jak wiele jest w Polsce stowarzyszeń kibiców, które zainteresowane są aktywnym i kulturalnym dopingiem swojej drużyny oraz działaniami na rzecz swojego miasta czy regionu. Dzięki Programowi KIBICE RAZEM w wielu miastach w Polsce realizacji doczekały się wartościowe i innowacyjne projekty – wskazał minister Jan Widera.

Konferencja poświęcona była programowi społecznemu na rzecz promocji dialogu z fanami sportu oraz rozwiązań zmierzających do poprawy organizacji i bezpieczeństwa imprez sportowych w Polsce. Program MSiT KIBICE RAZEM ma na celu aktywizację stowarzyszeń kibiców piłki nożnej w kierunku działań społecznych i na rzecz środowiska lokalnego, kształtowanie postaw pozytywnego kibicowania i zmianę nastawienia do środowiska fanów sportu oraz budowanie przyjaznej, pozbawionej przemocy i agresji, atmosfery na stadionach.

Wydarzenie służyło prezentacji najważniejszych działań ośrodków lokalnych dla kibiców z 15 miast w Polsce. Przedstawione zostały inicjatywy realizowane przez sympatyków piłki nożnej we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, klubami sportowymi, mieszkańcami miast i organizacjami pozarządowymi. Podczas konferencji poruszono również tematykę otwierania obiektów sportowych na nowe grupy społeczne, w tym osoby niepełnosprawne oraz sposobów finansowania projektów na rzecz upowszechnienia aktywności fizycznej przy wykorzystaniu środków krajowych i zagranicznych.

Konferencja jest przedsięwzięciem realizowane w ramach Programu MSiT KIBICE RAZEM, jednym z niewielu wydarzeń o tej skali w Polsce. Akcja służy integracji środowiska piłkarskiego, kibiców i podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo meczów piłki nożnej. Nie inaczej było i w tym roku – na sali konferencyjnej znaleźli się przedstawiciele klubów i związków piłkarskich, samorządu terytorialnego, urzędów wojewódzkich i reprezentanci kibiców. Tak liczny udział gości pokazuje, jak wielu organizacjom i instytucjom w Polsce zależy na tym, aby polskie stadiony były miejscami bezpiecznymi i przyjaznymi dla kibiców.

  • KIBICE RAZEM, niezbędny dialog i współpraca
  • KIBICE RAZEM, niezbędny dialog i współpraca
  • KIBICE RAZEM, niezbędny dialog i współpraca
  • KIBICE RAZEM, niezbędny dialog i współpraca
  • KIBICE RAZEM, niezbędny dialog i współpraca
do góry