Ministerstwo Sportu i Turystyki Wizyta delegacji z Izraela w Ministerstwie Sportu i Turystyki - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wizyta delegacji z Izraela w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Omówiono kwestie współpracy w dziedzinie sportu i turystyki

W piątek 20 października Pan Jarosław Stawiarski, Sekretarz Stanu przyjął Pana Eli Lankri, Zastępcę Burmistrza Miasta Ejlat oraz Pana Yossi Chen, Dyrektora Departamentu Turystyki w Urzędzie Miasta Ejlat.

Delegacja z Izraela przybyła do Polski by wziąć udział w tegorocznej edycji World Travel Show w Nadarzynie (20-22 października 2017 r.).

Omówiono m.in. kwestię wymiany sportowej pomiędzy obydwoma krajami. Polscy sportowcy mogliby przebywać w zimie na obozach sportowych w Ejlacie a sportowcy z Izraela w Centralnych Ośrodkach Sportu w lecie.

Statystyki pokazują, że obecnie liczba odwiedzających nasz kraj obywateli Izraela sukcesywnie wzrasta. Minister zaznaczył również, że Izrael jest chętnie wybieranym przez Polaków kierunkiem wyjazdów pielgrzymkowych i można liczyć na wzmocnienie tego trendu poprzez rozszerzenie oferty na wyjazdy typowo wypoczynkowe do Ejlatu, wykorzystując jego klimat i położenie nad Morzem Czerwonym. Nie bez znaczenia jest również obserwowany w ostatnich latach rozwój połączeń lotniczych między miastami w Polsce a Ejlatem.

Wiceminister Jarosław Stawiarski podkreślił, że Polska jest zainteresowana rozwojem współpracy w dziedzinie sportu i turystyki z Izraelem.

do góry