Ministerstwo Sportu i Turystyki Posiedzenie Międzynarodowego Komitetu Sterującego Turnieju Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Posiedzenie Międzynarodowego Komitetu Sterującego Turnieju Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie

W obradach wzięli udział przedstawiciele Grupy Wyszehradzkiej ze Słowacji, Czech, Węgier oraz Polski

W dniach 29-30 listopada br. w Budapeszcie odbyło się posiedzenie Międzynarodowego Komitetu Sterującego Turnieju Nadziei Olimpijskich. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele: Słowacji, Czech, Węgier oraz Polski. Podczas dwudniowych obrad został omówiony kalendarz wydarzeń sportowych, które już się odbyły lub dopiero się odbędą w bieżącym roku. Poruszone zostały również tematy związane z przebiegiem imprez sportowych, warunkami organizacyjnymi, udziałem sportowców z państw Europy Środkowej oraz sportowców spoza tej grupy. Podczas spotkania przeanalizowano zorganizowane dotychczas wydarzenia i wyznaczono kierunki prac na przyszły rok. Drugiego dnia obrad został zatwierdzony kalendarz rozgrywek i wydarzeń sportowych na 2018 rok z uwzględnieniem uwag zgłoszonych przez związki sportowe.

Polska ubiegała się o organizację wydarzeń sportowych łącznie w dziewięciu dyscyplinach. Po całodziennych obradach udało się wynegocjować organizację Turnieju Nadziei Olimpijskich w: kajakarstwie górskim, hokeju na trawie, judo, pięcioboju nowoczesnym, wioślarstwie, triatlonie i zapasach w stylu wolnym.

Następne posiedzenie Międzynarodowego Komitetu Sterującego Turnieju Nadziei Olimpijskich odbędzie się w listopadzie przyszłego roku na Słowacji.

  • Posiedzenie Międzynarodowego Komitetu Sterującego Turnieju Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie
do góry