Ministerstwo Sportu i Turystyki Ponad 54,5 mln zł na Program Szkolny Klub Sportowy - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Ponad 54,5 mln zł na Program Szkolny Klub Sportowy

Wg wstępnych planów z SKS skorzysta ok. 350 tys. uczniów w całej Polsce!

Na realizację SKS Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy ponad 54,5 mln zł. Dzięki tym środkom w zajęciach weźmie udział ok. 350 tys. uczniów w całej Polsce. Zajęcia będą prowadzone w ponad 11,5 tys. szkół przez ponad 15 tys. nauczycieli wychowania fizycznego - niemal co trzeci nauczyciel jest uczestnikiem programu SKS. W bieżącym roku w naborze zgłosiły się 2 452 gminy co stanowi 98,5% wszystkich gmin w Polsce.

Operator krajowy wybrany

Nabór wniosków na realizację Programu SKS rozstrzygnięty. Operatorem krajowym Programu będzie jak w roku ubiegłym Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy. W ramach konkursu zostali wyłonieni także operatorzy wojewódzcy.

Dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów

SKS to największy w historii Program zajęciowy tego typu wdrożony w 2017 roku. To regularne zajęcia sportowe dla uczniów. Założenia Programu:  aktywizacja dzieci i młodzieży szkolnej, wsparcie kadr nauczycielskich prowadzących atrakcyjne zajęcia sportowe a także budowa systemu identyfikacji utalentowanych uczniów, którzy mogą zostać skierowani do sekcji sportowych.

  • Grafika z komunikatem o budżecie Programu SKS
do góry