Ministerstwo Sportu i Turystyki Wizyta Minister Handlu, Przemysłu i Turystyki Republiki Kolumbii w MSiT - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wizyta Minister Handlu, Przemysłu i Turystyki Republiki Kolumbii w MSiT

7 maja 2018 r. Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki, spotkał się z Panią Marią Loreną Gutierrez, Minister Handlu, Przemysłu i Turystyki Republiki Kolumbii

W trakcie spotkania rozmawiano o możliwościach dalszego rozwoju współpracy w dziedzinie turystyki pomiędzy Polską a Kolumbią. Z dostępnych danych statystycznych wynika, że liczba przyjazdów turystów kolumbijskich do Polski kształtuje się na poziomie ok. 2 tys. osób, natomiast wyjazdy turystów z Polski do Kolumbii to ok. 4 tys. osób rocznie.

Minister Bańka wyraził przekonanie, że liczba wyjazdów polskich turystów do Kolumbii będzie wzrastać, biorąc pod uwagę aktualne trendy, w których wśród podróżujących dominuje chęć „odkrywania” nowych, interesujących destynacji. Dodatkowym stymulatorem wymiany turystycznej może stać się nadchodzący mecz w fazie grupowej podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018, który rozegrają między sobą oba państwa.

Minister zachęcił także do częstszego odwiedzania naszego kraju przez turystów z Kolumbii, podkreślając walory Polski ­– bezpiecznej i atrakcyjnej europejskiej destynacji turystycznej.

do góry