Ministerstwo Sportu i Turystyki Akt erekcyjny hali sportowej w Katowicach podpisany i wmurowany! - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Akt erekcyjny hali sportowej w Katowicach podpisany i wmurowany!

W ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej, tylko w ciągu 2 lat (2016-2017), MSiT dofinansowało budowę 743 obiektów przyszkolnych w całej Polsce

11 maja minister Witold Bańka wziął udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego w hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 w Katowicach. Inwestycja została dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej. Kwota dofinansowania z MSiT wynosi 2,5 mln zł i stanowi 32% kosztów kwalifikowanych.

- Inwestycja w nowoczesną infrastrukturę sportową to inwestycja w zdrowe, aktywne i przedsiębiorcze społeczeństwo. Właśnie dlatego w sposób szczególny staramy się wspierać budowę obiektów przyszkolnych, w których zazwyczaj zaczyna się przygoda ze sportem młodych Polaków. W ramach naszego Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej, tylko w ciągu 2 lat, dofinansowaliśmy budowę 743 obiektów w całej Polsce. Jestem przekonany, że ta hala będzie dobrze służyła nie tylko uczniom, ale też wszystkim mieszkańcom Katowic mówi Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

- Dzisiaj pokazujemy, że na dobrej współpracy między Ministerstwem Sportu i Turystyki a Miastem Katowice zyskają nasi mieszkańcy – za co bardzo dziękuję ministrowi Witoldowi Bańce. Uczniowie szkoły otrzymają nowy obiekt, w którym będą odbywały się zajęcia wychowania fizycznego, natomiast katowiczanie będą mogli aktywnie spędzać w tej hali czas popołudniami i wieczorami. Obiekt będzie w pełni dostosowany do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. To bardzo ważne, szczególnie, że w ZSTiO nr 2 działają klasy sportowe i mamy tu wielu młodych piłkarzy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Celem przedsięwzięcia jest rozbudowa sportowej infrastruktury przyszkolnej, polepszenie warunków kształcenia młodzieży poprzez stworzenie nowoczesnej placówki sportowo-edukacyjnej – dodaje prezydent.

Hala sportowa przy ZSTiO nr 2 to obiekt o wymiarach 24,1 x 42 m i wysokości 9,29 m wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym, salą do aerobiku i gimnastyki korekcyjnej, salą sportów walki, siłownią aerobową, pomieszczeniami dla nauczycieli wf i sędziów, pomieszczeniami technicznymi oraz magazynem sprzętu sportowego.

do góry