Ministerstwo Sportu i Turystyki Wizyta Amira Halevi w Ministerstwie Sportu i Turystyki - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wizyta Amira Halevi w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Z dyrektorem generalnym Ministerstwa Turystyki Izraela spotkał się Sekretarz Stanu Jarosław Stawiarski

17 maja 2018 r. w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie Pana Jarosława Stawiarskiego, sekretarza stanu oraz Pana Dariusza Rogowskiego, dyrektora generalnego w Ministerstwie Sportu i Turystyki RP z goszczącym w Polsce Panem Amirem Halevim, dyrektorem generalnym w Ministerstwie Turystyki Izraela. Podczas spotkania omówiono kwestie dotyczące współpracy turystycznej.

Dynamicznie rozwijająca się Polska, ze swoją infrastrukturą i ofertą turystyczną (wraz z m. in. jednym z najlepszych obiektów muzealnych w Europie – Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie), jest atrakcyjnym kierunkiem turystycznym dla gości z Izraela. – podkreślił Jarosław Stawiarski

Minister poinformował gościa, że strona polska z dużym zadowoleniem odnotowuje wysoki wskaźnik przyjazdów turystów izraelskich. W 2017 r. gościliśmy w naszym kraju 18,3 mln zagranicznych turystów, w tym prawie 200 tys. z Izraela. Jednocześnie wyjazdy do Izraela cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród Polaków. Co roku podróżuje tam ok. 60 tys. polskich turystów, głównie w celach pielgrzymkowo-religijnych, aczkolwiek wyjazdy wypoczynkowe i poznawcze również zyskują na popularności.

Obie strony liczą na dalszy dynamiczny wzrost wymiany turystycznej w najbliższych latach.

do góry