Ministerstwo Sportu i Turystyki Minister Witold Bańka spotkał się z ministrem sportu i młodzieży Gambii - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

07.06.2018

Minister Witold Bańka spotkał się z ministrem sportu i młodzieży Gambii

Wizyta odbyła się w siedzibie MSiT

7 czerwca 2018 r. Minister Bańka gościł w siedzibie MSiT Pana Henrego Gomeza, Ministra Sportu i Młodzieży Gambii. Spotkanie było jednym z elementów wizyty Ministra Gomeza w naszym kraju, podczas której goście z Gambii poznają polskie rozwiązania w zakresie sportu, zwłaszcza dotyczące szkolenia dzieci i młodzieży.

Minister Bańka zaznaczył, że sport ma charakter uniwersalny i ma niezwykłą moc łączenia ludzi. Stanowi tym samym doskonałą bazę do rozwijania współpracy dwustronnej. W Gambii najpopularniejszymi sportami są piłka nożna, koszykówka, a także lekkoatletyka. Podobieństwo w tym zakresie do Polski może być jednym z elementów przyszłej współpracy.

Minister Gomez podkreślił swoje zainteresowanie naszym krajem i wyraził duży szacunek dla jego historii i tradycji. Scharakteryzował również sytuację w Gambii i trudności jakie spotyka pełniąc funkcję ministra sportu. Wyraził przekonanie, że Polska jest krajem, od którego warto się uczyć i który warto naśladować.

Obie strony potwierdziły wolę podpisania dokumentu regulującego współpracę dwustronną w obszarze sportu, który może stać się podstawą dla przyszłych wspólnych projektów.

Podczas pobytu w Polsce Minister Gomez miał okazję również spotkać się m.in. z przedstawicielami Polskiego Związku Narciarskiego oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i zainicjować projekt „Stypendia sportowe dla młodych”, zakładający możliwość szkolenia młodych gambijskich sportowców w Szczyrku.

do góry