Ministerstwo Sportu i Turystyki Międzynarodowa konferencja „Europa Karpat” w Regietowie - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Międzynarodowa konferencja „Europa Karpat” w Regietowie

Sekretarz Stanu w MSiT Jarosław Stawiarski wziął udział w panelu pn. „Planowanie przestrzenne we współpracy transgranicznej”

16 czerwca w Regietowie w województwie małopolskim odbyła się konferencja „Europa Karpat”, w której udziął wzięli politycy, naukowcy i samorządowcy z krajów regionu karpackiego, a także goście z Rumunii, Węgier, Słowacji, Czech i Ukrainy. Uczestnicy spotkania rozmawiali o współpracy transgranicznej w dziedzinie rolnictwa, planowania przestrzennego i bezpieczeństwa.

W programie konferencji przewidziano trzy panele: pierwszy poświęcony był rolnictwu, pasterstwu i leśnictwu na obszarze Karpat. Drugi – planowaniu przestrzennemu we współpracy transgranicznej. Natomiast trzeci dotyczył karpackiej przestrzeni bezpieczeństwa.

Sekretarz Stanu Jarosław Stawiarski w panelu dyskusyjnym „Planowanie przestrzenne we współpracy transgranicznej” przedstawił koncepcje i założenia budowy Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Bieszczady”, który obejmie dwie inwestycje: w Teleśnicy i Ustrzykach Dolnych. Rozmawiano  o rozwoju infrastruktury drogowej i współpracy w zakresie sportu i turystyki w Karpatach.

Karpaty to także obszar dobrze zachowanej ludowej architektury drewnianej, folkloru i muzyki ludowej. Znajdują się tu liczne kościółki drewniane wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co przekłada się również na uatrakcyjnienie oferty turystyki kulturowej tego obszaru.

Fot. Sejm RP/flickr

  • Międzynarodowa konferencja „Europa Karpat” w Regietowie
  • Międzynarodowa konferencja „Europa Karpat” w Regietowie
  • Międzynarodowa konferencja „Europa Karpat” w Regietowie
do góry