Ministerstwo Sportu i Turystyki Medaliści XI Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych z wizytą na PGE Narodowym - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Medaliści XI Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych z wizytą na PGE Narodowym

Minister Witold Bańka spotkał się z zawodnikami Olimpiad Specjalnych Polska

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka spotkał się na PGE Narodowym z medalistami XI Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Katowice-Chorzów-Mikołów 2018. W spotkaniu, obok zawodników, uczestniczyli również trenerzy, opiekunowie, Joanna Styczeń – Lasocka, dyrektor generalna Olimpiad Specjalnych Polska oraz organizatorzy imprezy.

Uosabiacie ideę pięknej, szlachetnej i czystej rywalizacji. Wasza determinacja i postawa jest godna naśladowania – podkreślił minister Bańka, gratulując zawodnikom.

Igrzyska trwały od 9 do 12 czerwca. 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną rywalizowało o medale w 11 dyscyplinach sportowych. Było to największe wydarzenie sportowe Olimpiad Specjalnych Polska w 2018 roku i jedna z największych sportowych i społecznych imprez w tym roku w naszym kraju. Organizacja Igrzysk została dofinansowana przez MSiT.

Spośród złotych medalistów zostali wyłonieni reprezentanci Olimpiad Specjalnych Polska na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019. W imprezie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich weźmie udział ponad 7 tysięcy sportowców z niepełnosprawnością intelektualną z ponad 170 krajów.

Poczęstunek dla uczestników wydarzenia przygotowała firma Sodexo Prestige.

fot. Adam Nurkiewicz/ Olimpiady Specjalne Polska

do góry