Ministerstwo Sportu i Turystyki Posiedzenie Społecznej Rady Sportu - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Posiedzenie Społecznej Rady Sportu

W Ministerstwie Sportu i Turystyki spotkali się przedstawiciele środowisk zawodniczych, trenerskich i akademickich

29 czerwca pod przewodnictwem ministra Witolda Bańki odbyło się kolejne posiedzenie Społecznej Rady Sportu. Oprócz członków Rady w spotkaniu wziął udział również Podsekretarz Stanu MSiT Jan Widera, Dyrektor Generalny MSiT Dariusz Rogowski oraz dyrektorzy departamentów MSiT.

Członkowie Społecznej Rady Sportu dyskutowali m.in. o Akademii Zarządzania Sportem, której celem jest podniesienie kwalifikacji z obszaru organizacji, zarządzania i marketingu w polskich związkach sportowych dyscyplin olimpijskich, co w konsekwencji ma się przyczynić do profesjonalizacji polskiego sportu. Rozmawiano również o przyszłości systemu antydopingowego w Polsce oraz wyzwaniach jakie stoją przed Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym w związku z dyfuzją innowacji w obszarze sportu.

Kolejnym tematem, który został poruszony podczas dzisiejszego posiedzenia były wyniki naboru wniosków III edycji Rządowego Programu „KLUB”. W roku 2018 MSiT zwiększyło środki do 40 milionów złotych, dzięki temu wsparcie trafi bezpośrednio do ponad 3 600 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce. Beneficjentami Programu są dzieci i młodzież do 18. roku życia. Na spotkaniu przedstawiono także zagadnienia związane ze sportem w UE, a w związku z unijnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO) omówiono obowiązki wynikające z przepisów i ich wpływ na funkcjonowanie organizacji sportowych.

Społeczna Rada Sportu to organ doradczy Ministra Sportu i Turystyki, w skład której wchodzą autorytety w świecie sportu, reprezentujące różne środowiska: zawodnicze, trenerskie i akademickie.

do góry