Ministerstwo Sportu i Turystyki Nowy konkurs Światowej Organizacji Turystyki - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Nowy konkurs Światowej Organizacji Turystyki

Zapraszamy do uczestnictwa w inicjatywie dotyczącej startupów turystycznych

Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) ogłosiła konkurs dla startupów turystycznych. Jest to pierwsza i największa na świecie inicjatywa poświęcona identyfikacji nowych spółek, które poprowadzą transformację sektora turystycznego. Ogłoszenie o konkursie pojawi się w 164 krajach. Jego celem jest wybranie najlepszych rozwiązań i najbardziej przełomowych projektów. Poszukiwania skupią się na znalezieniu pionierskich propozycji na rzecz wdrożenia wschodzących i przełomowych technologii, jak również startupów opartych na nowych modelach biznesowych, takich jak gospodarka w obiegu zamkniętym. W konkursie oceniana będzie m.in. przejrzystość projektów zachęcających do zrównoważonego rozwoju turystyki.

Kto może wziąć udział w konkursie?

W celu udziału w konkursie, startupy muszą prezentować modele biznesowe powiązane przynajmniej z jednym z czterech głównych obszarów:

 • Przyszłość podróży
 • Doświadczenie turystyczne
 • Oddziaływanie na środowisko
 • Rozwój społeczny

Zainteresowani udziałem w konkursie mogą znaleźć więcej informacji i zgłosić swój udział poprzez stronę internetową: https://www.tourismstartups.org/ w terminie do 3 września 2018.

Projekty będą oceniane na podstawie pięciu kryteriów:

 • niepowtarzalność i rentowność;
 • potencjalne skutki;
 • model biznesowy;
 • skalowalność;
 • profil zespołowy.

Sędziowie ocenią i wybiorą półfinalistów we wrześniu 2018.

Nagrody:

 • Wybrani kandydaci otrzymają w pełni opłaconą wycieczkę na Światowe Dni Turystyki (WTD), 27 września w Budapeszcie, w celu zaprezentowania swoich projektów przed jury; 
 • 10 finalistów weźmie udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych, w dniach 24-27 stycznia 2019 r. w Madrycie, mając okazję zaprezentować się przed światowymi liderami branży turystycznej. Organizator pokryje koszty wyjazdu oraz udziału w Targach; 
 • Zwycięzca otrzyma możliwość stworzenia wersji pilotażowej swojego projektu wraz z Globalią.

UNWTO:

Światowa Organizacja Turystyki jest specjalistyczną komórką ONZ, pełniącą wiodącą rolę w międzynarodowej turystyce, jako główna i decyzyjna organizacja w promowaniu i rozwijaniu odpowiedzialnej, zrównoważonej i powszechnie dostępnej turystyki. Służy jako globalne forum dla zagadnień polityki turystycznej i źródło praktycznego know-how w tym sektorze.

Konkurs jest organizowany we współpracy z firmą Globalia

Globalia Holding jest najważniejszą organizacją turystyczną w Ibero-Ameryce, z obrotami ponad 3,57 mld euro w 2016 r. Jest obecna w ponad 20 krajach i zatrudnia 15 tys. pracowników.  

Kontakt dla mediów:

UNWTO Communications Department, comm@unwto.org,+34 91 567 8100,www.unwto.org

Globalia - Communications Department

globaliacomunicacion@globalia.com, +34 91 540 16 82, www.globalia.com

do góry