Ministerstwo Sportu i Turystyki Grupa Sportowa ORLEN rośnie w siłę! - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Grupa Sportowa ORLEN rośnie w siłę!

Inicjatywa jej rozszerzenia zrodziła się w wyniku współpracy PKN ORLEN i MSiT

Grupę Sportową ORLEN wzmocnili nowi zawodnicy – utytułowani mistrzowie, wielokrotni medaliści i największe nadzieje polskiego sportu. Paliwowy koncern będzie ich wspierał m.in. w rywalizacji o udział w Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio. Inicjatywa rozszerzenia Grupy zrodziła się w wyniku współpracy PKN ORLEN oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Obecni na konferencji Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN oraz Witold Bańka, minister sportu i turystyki zaznaczyli, że Grupa Sportowa ORLEN to projekt otwarty, a objętych nim zawodników będzie więcej.

Dodatkowe, indywidualne wsparcie utalentowanych zawodników jest niezwykle istotnym elementem budowania spójnej strategii rozwoju polskiego sportu, zwłaszcza w kontekście igrzysk olimpijskich. Myślimy o jego kształcie w perspektywie długoterminowej. Niezwykle mnie cieszy, że dzięki zaangażowaniu PKN ORLEN możemy coraz efektywniej tę strategię realizować. Jestem przekonany, że nasze wspólne działania znacząco przyczynią się do efektownych sukcesów nowych członków Grupy i zapisania przez nich kolejnych pięknych kart w historii polskiego sportu – mówi Witold Bańka, minister sportu i turystyki.                                     

Grupa Sportowa ORLEN to projekt zrzeszający najlepszych polskich zawodników – wśród nich są takie lekkoatletyczne sławy jak Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski czy Paweł Fajdek. Do grona wielokrotnych medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy dołączyły kolejne nazwiska. Nowych zawodników zaprezentowano na konferencji prasowej PKN ORLEN w atrium budynku SENATOR w Warszawie.

Od lat jesteśmy głównym partnerem sportu w Polsce. Współpracujemy zarówno ze sportowcami indywidualnymi, jak i reprezentacjami narodowymi. Lekkoatletyka zajmuje szczególne miejsce, będąc z jednej strony nośnikiem bliskich nam wartości, z drugiej zaś obfitując w znakomite wyniki polskich zawodników. Wierzymy, że wsparcie, jakiego udzielamy, przełoży się na kolejne sukcesy na imprezach międzynarodowych, a tym samym na rozwój polskiego sportu, jak i pojawienie się następców dzisiejszych mistrzów – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN ORLEN S.A.

Elitarne grono Grupy Sportowej ORLEN wzmocnili m.in. Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Rafał Omelko i Karol Zalewski, złoci medaliści i rekordziści Halowych Mistrzostw Świata
w sztafecie 4x400 m (Birmingham 2018), srebrny medalista Mistrzostw Świata w skoku o tyczce Piotr Lisek (Londyn 2017), Mistrzyni Europy w biegu na 1500 m Angelika Cichocka (Amsterdam 2016) czy Agata Ozdoba-Błach, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w judo. Kandydatów do przystąpienia do Grupy rekomendowało Ministerstwo Sportu
i Turystyki.

Chcemy za pomocą takich inicjatyw zapewnić utalentowanym zawodnikom komfort przygotowań – mówi Witold Bańka i  dodaje – Zależy nam, żeby dodatkowe, pozazwiązkowe wsparcie trafiało do coraz większej liczby sportowców. Docelowo chcielibyśmy, żeby w 2019r. było nim objętych około 300 zawodników – łącznie w ramach indywidualnych umów sponsorskich ze SSP oraz programu Team100, który już dziś liczy 202 członków. To element szerszej strategii, tworzenia przemyślanej piramidy szkoleniowej – zaznacza minister.

W skład Grupy Sportowej ORLEN wchodzi dziś 20 sportowców. Jej głównym celem jest wsparcie działalności sportowej zawodników, szczególnie w przygotowaniach do letnich Igrzysk Olimpijskich w 2020 r. w Tokio.

Obecni Zawodnicy Grupy Sportowej ORLEN:

- Patryk Adamczyk

- Maria Andrejczyk

- Iga Baumgart-Witan

- Sylwester Bednarek

- Angelika Cichocka

- Martyna Dąbrowska

- Paweł Fajdek

- Aleksandra Gaworska

- Małgorzata Hołub-Kowalik

- Łukasz Krawczuk

- Jakub Krzewina

- Piotr Lisek

- Piotr Małachowski

- Oktawia Nowacka

- Rafał Omelko

- Agata Ozdoba-Błach

- Justyna Święty-Ersetic

- Anita Włodarczyk

- Patrycja Wyciszkiewicz

- Karol Zalewski

do góry