Ministerstwo Sportu i Turystyki Wizyta Ambasadora Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Ministerstwie Sportu i Turystyki - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wizyta Ambasadora Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Minister Witold Bańka rozmawiał z Ambasadorem m.in. o EXPO 2020 w Dubaju oraz Polsko-Emirackim Forum Biznesu

30 lipca br. Minister Witold Bańka gościł w siedzibie MSiT Pana Yousifa Eisa Hassan Al Sabri, Ambasadora Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce. Minister podkreślił, że jest wiele możliwości współpracy między oboma państwami, zarówno w zakresie promocji naszych krajów jako destynacji turystycznych, jak i w zakresie sportu.

W ostatnich latach wzrosła czterokrotnie liczba emirackich turystów przybywających do Polski, co zawdzięczamy między innymi owocnej współpracy w branży turystycznej oraz rozwojowi bezpośrednich połączeń lotniczych. Obie strony potwierdziły, że wskazana jest dalsza współpraca w tym obszarze między Polską Organizacją Turystyczną a Emiracką Izbą Turystyczną. Ambasador Al Sabri wspomniał o przygotowaniach do Polsko-Emirackiego Forum Biznesu, które odbędzie się 8 listopada 2018 r. w Warszawie. Celem Forum jest wzmocnienie współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Organizatorami Forum są: Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce i Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Minister Bańka potwierdził także, że Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna włączyły się w opracowywanie polskiego uczestnictwa w Światowej Wystawie EXPO 2020 w Dubaju. Celem działań jest zainteresowanie branży turystycznej ZEA i pozostałych krajów regionu ofertą przyjazdów do Polski oraz dotarcie do jak największej liczby odbiorców za pośrednictwem dziennikarzy, bloggerów i influencerów.

Obie strony omówiły również współpracę w obszarze sportu, której podstawę stanowi podpisane w dniu 11 grudnia 2013 roku w Abu Dhabi Memorandum o Porozumieniu między Ministerstwem Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej a Generalnym Urzędem do Spraw Młodzieży i Sportu Zjednoczonych Emiratów Arabskich o współpracy w dziedzinie sportu. Ambasador Al Sabri i Minister Bańka zastanawiali się nad możliwościami dalszej implementacji tego dokumentu. Minister Bańka wspominał także o swojej międzynarodowej aktywności w obszarze zwalczania dopingu w sporcie. ZEA mogą być ważnym partnerem w globalnej walce z tym zjawiskiem.

do góry