Ministerstwo Sportu i Turystyki Przedstawiciele Chińskiej Akademii Nauk Społecznych z wizytą w MSiT - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

02.08.2018

Przedstawiciele Chińskiej Akademii Nauk Społecznych z wizytą w MSiT

Czteroosobową delegację przyjął sekretarz stanu Jarosław Stawiarski

2 sierpnia 2018 r. Jarosław Stawiarski, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystryki, spotkał się z przebywającymi w Polsce przedstawicielami Chińskiej Akademii Nauk Społecznych (ChANS). Czteroosobowej delegacji chińskiej przewodniczył Pan DU Zhixiong, Wiceprzewodniczący Narodowej Akademii ds. Strategii Gospodarczej. W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Departamentu Turystyki MSiT.

Podczas spotkania Pan Minister Stawiarski powiedział m.in., że Chińska Republika Ludowa jest dla Polski najważniejszym azjatyckim rynkiem w zakresie turystyki przyjazdowej do Polski, oraz że Chiny zostały umieszczone na drugim miejscu (po Niemczech) na liście krajów o największym znaczeniu dla turystyki przyjazdowej do Polski.

Na prośbę strony chińskiej tematem spotkania roboczego była ocena dynamicznie rozwijającej się dotychczasowej współpracy w dziedzinie turystyki pomiędzy Polską a ChRL, realizowana w formule 16+1 (Chiny + 16 krajów Europy Środkowej i Wschodniej). W jego trakcie wysoko oceniono rolę oraz możliwości turystyki dla chińskiej inicjatywy „Jeden pas, jedna droga” oraz omówiono działania podjęte w obszarze wymiany turystycznej w ramach tej inicjatywy, a także dyskutowano na temat perspektyw bilateralnej wymiany turystycznej oraz dalszej współpracy. 

Chińska Akademia Nauk Społecznych składa się obecnie z 31 instytutów badawczych i 45 centrów badawczych, które prowadzą prace obejmujące prawie 300 tematów badawczych. Obecnie ChANS posiada łącznie ponad 4,200 członków, z których ponad 3,200 jest profesjonalnymi badaczami.

do góry