Ministerstwo Sportu i Turystyki Minister Witold Bańka otworzył w Kielcach Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej kobiet - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Minister Witold Bańka otworzył w Kielcach Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej kobiet

08.08.2018

Polskie szczypiornistki w pierwszym meczu pokonały Angolę

7 sierpnia rozpoczęły się w Kielcach Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej kobiet do lat 18. W ceremonii otwarcia uczestniczył minister Witold Bańka, który wraz z Andrzejem Kraśnickim, prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Wojciechem Lubawskim, prezydentem Kielc oficjalnie zainaugurował imprezę.

W turnieju startują 24 zespoły, które zostały podzielone na cztery grupy. Kibice zobaczą aż 92 mecze. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki. Resort wsparł również finansowo organizację zawodów.   

– Przed nami wyjątkowe święto piłki ręcznej. Przez 12 dni młode szczypiornistki z całego globu będą rywalizowały w Kielcach o tytuł najlepszej drużyny świata do lat 18. Polska już wielokrotnie udowodniła, że doskonale sprawdza się w roli organizatora międzynarodowych wydarzeń. Cieszę się, że po raz kolejny będziemy mogli stworzyć przestrzeń do pięknej sportowej rywalizacji  – podkreślił minister Witold Bańka.

Polskie szczypiornistki w swoim pierwszym meczu pokonały Angolę 26:19. W kolejnych spotkaniach Biało-Czerwone zmierzą się jeszcze w grupie z reprezentacjami: Słowacji, Rumunii, Niemiec i Austrii. Mistrzostwa potrwają do 19 sierpnia 2018 r.

fot. Łukasz Zarzycki / www.um.kielce.pl / www.handballpoland2018.pl

do góry