Ministerstwo Sportu i Turystyki Kolejni sportowcy z dodatkowym, bezpośrednim wsparciem finansowym! - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Kolejni sportowcy z dodatkowym, bezpośrednim wsparciem finansowym!

Szóstka z LOTTO, czyli początek współpracy Totalizatora Sportowego z sześciorgiem wybitnych sportowców

Patrycja Maliszewska (short track), Sebastian Kłosiński (łyżwiarstwo szybkie), a także Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann (wioślarska czwórka podwójna) – to prawdziwa kumulacja utalentowanych zawodników, których Oficjalnym Partnerem został właśnie Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Inicjatywa zrodziła się w wyniku współpracy TS oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Współpraca z wioślarkami będzie trwała do rozpoczęcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, a z przedstawicielami short track’u i łyżwiarstwa szybkiego – do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Totalizator Sportowy jest Oficjalnym Partnerem wymienionych wyżej zawodników. Wszyscy otrzymają przewidziane umową finansowanie, które da im możliwość realizowania najważniejszych celów sportowych i będzie znaczącą pomocą w szlifowaniu formy i w startach na kolejnych wydarzeniach sportowych.

Totalizator Sportowy pełnił i nadal pełni szczególną rolę w dziele wsparcia polskiego sportu. Wynika to z faktu, że działa na rzecz tej niezwykle ważnej społecznie dziedziny nieprzerwanie od ponad 60 lat, a ponadto przekazuje na ten cel kwoty liczone w miliardach złotych. Tylko w 2017 roku z tytułu dopłat do gier LOTTO odprowadziliśmy do Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej ponad 744 mln zł. Do tego należy doliczyć projekty finansowane ze środków własnych, jak chociażby realizowaną od 1994 roku współpracę z PKOl – powiedział Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

Dziś rozpoczynamy kolejny długofalowy i perspektywiczny projekt, którego celem jest wsparcie sześciorga utalentowanych zawodników. Wierzymy, że nasza pomoc pozwoli im osiągnąć jeszcze lepsze wyniki, wzmocni pozycję polskiego sportu na arenie międzynarodowej, a kibicom da więcej powodów do radości i fantastycznych przeżyć. Przypomnę w tym miejscu piękne słowa znanego nam wszystkim Raula Lozano, który w autobiografii napisał: – „Często pytany jestem, jak dalece motywują zawodników pieniądze. Zapewniam: żadne pieniądze nie dają takiej satysfakcji, jak polscy kibice”. Takiej satysfakcji życzę nie tylko naszej szóstce, ale także wszystkim polskim sportowcom.

– Niezwykle cieszy mnie, że poprzez tę inicjatywę Totalizator Sportowy jeszcze bardziej angażuje się w rozwój polskiego sportu. Dodatkowe, bezpośrednie wsparcie utalentowanych zawodników jest bardzo ważnym elementem budowania spójnej piramidy szkoleniowej, którą sukcesywnie tworzymy. Chciałbym, żeby trafiało ono do coraz większej liczby sportowców. Jestem przekonany, że rozpoczynająca się dziś współpraca w znaczącym stopniu przyczyni się do stworzenia członkom tej grupy optymalnych warunków przygotowań do igrzysk olimpijskich i zaowocuje kolejnymi sukcesami – mówi Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest spółką Skarbu Państwa, która od ponad 60 lat działa nieprzerwanie na rodzimym rynku loteryjnym. Od niedawna jest też obecna w segmencie gier na automatach. W tym roku otworzy też kasyno online i uruchomi sprzedaż tradycyjnych produktów loteryjnych w internecie. Spółka jest jednym z najważniejszych filarów finansowania polskiego sportu i kultury.

do góry