Ministerstwo Sportu i Turystyki Rola sportu zawodowego i kultury fizycznej w społecznym i gospodarczym rozwoju Polski - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Rola sportu zawodowego i kultury fizycznej w społecznym i gospodarczym rozwoju Polski

Gościem specjalnym XXVIII Forum Ekonomicznego był Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. W wydarzeniu uczestniczył również minister Witold Bańka

Forum Ekonomiczne to jedno z najważniejszych i największych corocznych międzynarodowych spotkań przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Gościem specjalnym tegorocznego Forum był Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki, który zainaugurował w Krynicy panel dyskusyjny pn. Rola sportu zawodowego i kultury fizycznej w społecznym i gospodarczym rozwoju Polski. W wydarzeniu uczestniczył również minister Witold Bańka.

- Cieszę się, że obecnemu rządowi udaje się patrzeć całościowo na sport. Poczynając od kształcenia dzieci i młodzieży, wyłapywania talentów, czy zdyscyplinowanego procesu treningów, aż po te talenty, które w wieku dorosłym zostaną naszymi mistrzami Polski, Europy i świata – powiedział premier Morawiecki.

Panel dyskusyjny poświęcony był wpływowi sportu oraz promocji kultury fizycznej na rozwój polskiego społeczeństwa, kształtowanie postaw społecznych, kreowanie pozytywnego wizerunku RP zagranicą, a także na budowanie marki polskich firm i ich rozwój gospodarczy.

Podczas spotkania premier Mateusz Morawiecki oraz minister Witold Bańka wspomnieli o nowym programie Ministerstwa Sportu i Turystyki SKAUT. – Założeniem jest obecność SKAUTA w każdej gminie. Celem Programu jest wychwytywanie sportowych talentów. Ten Projekt to doskonałe uzupełnienie piramidy szkoleniowej, którą sukcesywnie budujemy. – podsumował minister.

W panelu dyskusyjnym, obok premiera Morawieckiego i ministra Bańki, wzięli udział również:

  • Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu, Totalizator Sportowy

  • Daniel Obajtek, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny PKN Orlen

  • Marcin Chludzińśki, Prezes Zarządu, KGHM Polska Miedź

  • Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu, Grupa Maspex

  • Andrzej Kozłowski, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Emitel

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju to jedno z najważniejszych i największych corocznych międzynarodowych spotkań przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas XXVIII Forum Ekonomicznego został przyznany również Tytuł Człowieka Roku. Wyróżnienie otrzymał Premier Litwy S.Skvernelis.

XXVIII Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju zakończy się w czwartek 6 września.

 

Fot. KPRM, Totalizator Sportowy, Orlen 

do góry