Ministerstwo Sportu i Turystyki Konferencja prasowa z udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki w Tychach - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Konferencja prasowa z udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki w Tychach

6 tys. zmodernizowanych i wybudowanych obiektów sportowych w ciągu czterech lat

6 września 2018 roku Minister Witold Bańka przebywał z oficjalną wizytą  w województwie śląskim. Odwiedził Kobiór, Katowice, Mysłowice, Lędziny, Tychy, Rudę Śląską oraz Częstochowę.

W Tychach odbyła się konferencja prasowa z udziałem Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz ministra Bańki. Szef rządu zapowiedział remont osiedlowego boiska, odpowiadając na apel młodych piłkarzy.

- Odpowiedzieliśmy na apel, który grupa chłopców skierowała do ludzi dobrej woli. Chcemy współpracować ze wszystkimi, którzy są dobrymi gospodarzami – oświadczył Mateusz Morawiecki.

Minister Witold Bańka podziękował Premierowi, podkreślając, że na rozwój infrastruktury sportowej w całej Polsce przeznaczane są rekordowe środki.

- W ciągu czterech lat (2016-2019) przeznaczymy ponad 2 mld złotych na rozwój infrastruktury sportowej. Pozwoli to na wybudowanie i zmodernizowanie około 6 tysięcy obiektów w całej Polsce – powiedział.

W ramach tego na terenie całego kraju powstanie m.in. około 3 tys. Otwartych Stref Aktywności (OSA).

do góry