Ministerstwo Sportu i Turystyki KIBICE RAZEM na konferencji w Warszawie - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

KIBICE RAZEM na konferencji w Warszawie

04.10.2018

W wydarzeniu wzięło udział 150 osób

Podsekretarz Stanu w MSiT Jan Widera razem z Agnieszką Olesińską, Zastępcą Sekretarza Generalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej w Centralnym Ośrodku Sportu TORWAR w Warszawie otworzyli dziś V edycję konferencji „KIBICE RAZEM – PROGRAM WSPÓŁPRACY Z KIBICAMI PIŁKI NOŻNEJ W POLSCE”.

- Doświadczenia z kilku lat realizacji Programu KIBICE RAZEM utwierdzają nas w przekonaniu, że poprawę jakości organizacji meczów piłkarskich w Polsce uzyskać możemy głównie poprzez dialog i współpracę ze wszystkimi zaangażowanymi podmiotami, w tym przede wszystkim z kibicami. Otwarcie ośrodków dla fanów piłki nożnej w 17 miastach w Polsce pozwoliło na realizację wielu cennych inicjatyw oraz szeroko zakrojonej działalności społecznej poza stadionem – podkreślił podczas spotkania wiceminister Jan Widera.

Na konferencji zainagurowano rozpoczęcie realizacji kolejnej edycji Programu KIBICE RAZEM - dotyczącej poprawy organizacji i bezpieczeństwa imprez sportowych w Polsce poprzez budowę struktur dialogu i współpracy ze środowiskiem kibiców na lata 2019 – 2021.

Spotkanie posłużyło prezentacji działań ośrodków kibicowskich w 2018 r. Przedstawione zostały inicjatywy zrealizowane przez kibiców piłki nożnej we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, klubami sportowymi, mieszkańcami miast i organizacjami pozarządowymi. Podczas wydarzenia dyskutowano również na temat rozwoju stowarzyszeń kibiców niepełnosprawnych w Polsce oraz sposobów finansowania projektów na rzecz upowszechnienia aktywności fizycznej przy wykorzystaniu środków krajowych i zagranicznych.

Program KIBICE RAZEM 2019-2021 został opublikowany w Dzienniku Urzędowym MSiT: http://e-dziennik.msport.gov.pl/#/legalact/2018/68/

do góry