Ministerstwo Sportu i Turystyki Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w woj. małopolskim. W wydarzeniu uczestniczył również Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w woj. małopolskim. W wydarzeniu uczestniczył również Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka

09.10.2018

Inwestycja w Kompleks Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha

We wtorek 9 października br. premier Mateusz Morawiecki odzwiedził powiat tarzański. W wizycie uczestniczył również minister Witold Bańka.

Podczas briefingu na Kasprowym Wierchu premier poinformował o odkupieniu przez polski rząd Polskich Kolei Linowych. W trakcie wizyty w Małopolsce rozmawiano również o gruntownej modernizacji Kompleksu Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, premier Mateusz Morawiecki zaznazcył:

- Cieszę się, że możemy przystąpić do remontu tego kompleksu, potrzebujemy następców naszych znakomitych skoczków Adama Małysza czy Kamila Stocha. Inwestujemy w infrastrukturę sportową również dla dobra naszych młodych sportowców, którzy za kilka lat będą reprezentować Polskę i napawać nas dumą.

Podziękowania za wsparcie rządu dla projektu modernizacji na ręce premiera Morawickiego złożył minister Witold Bańka, który dodał:

- Na modernizację Kompleksu Średniej Krokwi przeznaczymy ok. 40 mln zł. To znakomita wiadomość dla przyszłości polskiego sportu. Ta inwestycja jest niezwykle istotna z punktu widzenia długofalowej strategii rozwoju. Projekt ten był szeroko konsultowany. To ważne przedsięwziecie dla przyszłości polskich skoków narciarskich i polskiego sportu w ogóle.

W ramach zadania przebudowane zostaną istniejące skocznie narciarskie (K-85, K-65, K-35, K-15). W miejscu po rozbiórce istniejącej wieży sędziowskiej wybudowana zostanie nowa skocznia o rozmiarze HS28. Powstanie również nowa linowa kolej krzesełkowa. Obiekty skoczni K-85 i K-65 wyposażone zostaną w tory lodowe. Planowany jest montaż trybun. Obiekty skoczni K-35, K-23 i K-15 zostaną wyposażone w tory ceramiczne. Ponadto wszystkie obiekty będą posiadać nawierzchnię igielitową, aby móc trenować i organizować zawody przez cały rok. Przebudowany zostanie układ komunikacyjny, a także zaplecze socjalne wraz z zagospodarowaniem.

Rozwiązania techniczno-funkcjonalne skoczni zostaną przygotowane w oparciu o najnowsze wytyczne Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Planowane jest uzyskanie homologacji FIS – umożliwi to organizację zawodów międzynarodowych.

fot. KPRM/ COS OPO

do góry