Ministerstwo Sportu i Turystyki Dodatkowe 15 mln zł wsparcia dla polskiej siatkówki! - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Dodatkowe 15 mln zł wsparcia dla polskiej siatkówki!

18.10.2018

Konferencja prasowa Szefa KPRM Michała Dworczyka oraz Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki

W czwartek 18 października br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa Szefa KPRM Michała Dworczyka oraz Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. W wydarzeniu wzięli również udział m.in. wiceprezesi PZPS: Jacek Sęk i Ryszard Czarnecki, przedstawiciele PZPS, sztab szkoleniowy oraz aktualni mistrzowie świata: Bartosz Kwolek, Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk i Damian Wojtaszek.

Podczas spotkania poinformowano o dodatkowym wsparciu, jakie otrzyma Polski Związek Piłki Siatkowej.

- Za pozytywne emocje dla milionów Polaków, energię oraz prezent na stulecie odzyskania niepodległości, premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przeznaczeniu dodatkowego wsparcia w wysokości 15 mln zł dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Część tej kwoty zostanie przeznaczona na nagrody dla zawodników, sztabów, a część na szeroko pojęty rozwój siatkówki – powiedział podczas konferencji Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Przyznane dziś dodatkowe środki finansowe mają służyć dalszemu rozwojowi siatkówki – kobiecej i męskiej. Warto przypomnieć, że Ministerstwo Sportu i Turystyki, na zadania realizowane przez PZPS w roku 2018, już wcześniej przeznaczyło  najwyższe dofinansowanie spośród wszystkich sportów zespołowych – w wysokości blisko 26 mln zł.

Jestem przekonany, że ta dodatkowa kwota, przyznana decyzją Pana Premiera, pozwoli realizować kolejne ważne cele – podsumował minister Witold Bańka.

W Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które odbyły się w dniach 9 - 30 września 2018 r. w Bułgarii oraz we Włoszech Polska obroniła złoty medal mistrzostw świata z 2014 roku i podobnie jak przed czterema laty pokonała w finale Brazylię. Warto podkreślić również olbrzymi sukces Reprezentacji Polski mężczyzn U-21 oraz kobiet U-19. Reprezentanci i Reprezentantki Polski znaleźli się w gronie najlepszych zawodników turnieju podczas mistrzostw świata U-21 i Europy U-19 (2017, 2018). Nasi młodzi zawodnicy znajdują się już na absolutnie światowym poziomie, a mistrzów świata U-21 z 2017 roku już teraz możemy oglądać w kadrze seniorów.

 

do góry