Ministerstwo Sportu i Turystyki Uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych nadanych przez Prezydenta RP oraz odznak ,,Za Zasługi dla Sportu” - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych nadanych przez Prezydenta RP oraz odznak ,,Za Zasługi dla Sportu”

24.10.2018

Wyróżnienia wręczył Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka

24 października 2018 roku w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyły się dwie ważne uroczystości:

  • wręczenia orderów i odznaczeń państwowych, nadanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
  • wręczenia odznak ,,Za Zasługi dla Sportu”.

Wyróżnieni otrzymali odznaczenia i odznaki z rąk Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki za wybitne osiągnięcia w kształtowaniu postaw młodego pokolenia, za pracę na rzecz sportu powszechnego i wyczynowego oraz za działalność na rzecz promocji Polski na arenie międzynarodowej. Obydwie uroczystości były okazją, by uhonorować osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju sportu i kształtowania postaw młodych ludzi oraz budowania silnych fundamentów dla rozwoju różnych dyscyplin sportowych i zróżnicowanych form aktywności.

Podczas uroczystości uhonorowani zostali przedstawiciele szermierki, lekkiej atletyki, hokeja na trawie, kajakarstwa, pływania, siatkówki, sportów motorowych oraz łyżwiarstwa szybkiego. Wszystkie te osoby wspierają sport poświęcając mu swój czas i zaangażowanie, a także udzielając mu wsparcia finansowego.

Uroczystości wręczenia orderów i odznaczeń państwowych oraz odznak ,,Za Zasługi dla Sportu” były okazją do spotkania w gronie przedstawicieli różnych środowisk i dyscyplin sportowych, osób z pasją, nauczycieli wychowania fizycznego i sportowców, których łączy wspólny cel jakim jest promowanie aktywnego trybu życia.

Odznaczenia i ordery, a także odznaki ,,Za Zasługi dla Sportu”, które zostały dzisiaj wręczone, to wyraz uznania za trud i osiągnięte sukcesy oraz symbol wdzięczności za zaangażowanie i postawę godną naśladowania.

do góry