Ministerstwo Sportu i Turystyki Wizyta Wiceministra Turystyki Kuby - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wizyta Wiceministra Turystyki Kuby

22.11.2018

Minister Sportu i Turystyki spotkał się z Alexisem Trujillo Morejonem

22 listopada 2018 r. Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki, spotkał się z Alexisem Trujillo Morejonem, I Wiceministrem Turystyki Republiki Kuby. Przedmiotem rozmowy były możliwości zaktywizowania współpracy w dziedzinie turystyki pomiędzy obydwoma krajami. Kuba jest dla Polski głównie krajem recepcyjnym, który w 2017 r. odwiedziło ponad 40 tys. turystów polskich.

Minister kubański poinformował o podejmowanych działaniach związanych z modernizacją i rozbudową bazy turystycznej oraz działaniach promocyjnych mających na celu przyciągniecie jak największej liczby turystów polskich.

- Jestem głęboko przekonany, że popularność Kuby jako destynacji turystycznej na polskim rynku turystycznym będzie wciąż rosła. Nasz turysta jest zainteresowany łączeniem wypoczynku w sprzyjających warunkach klimatycznych z możliwością zapoznania się z kulturą krajów egzotycznych – powiedział Minister Bańka.

Wizyta Min. A.Morejona w naszym kraju jest związana z jego udziałem w XXVI edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw’2018, które są jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu polskiej branży turystycznej. Odbywa się ono w dniach 22-24 listopada w Pałacu Kultury i Nauki.

Kuba jest jednym z 53 krajów reprezentowanych na Targach. Zwiedzający mają więc dobrą okazję do zapoznania się z informacjami na temat walorów przyrodniczych i warunków pobytu na wyspie, o których opowiadał Minister Morejon w czasie spotkania w MSiT.

do góry