Ministerstwo Sportu i Turystyki Wręczenie nominacji olimpijskich na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019 - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wręczenie nominacji olimpijskich na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019

08.03.2019

W uroczystości wziął udział minister Witold Bańka

W czwartek 7 marca br. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka wziął udział w uroczystym wręczeniu nominacji dla reprezentantów Polski na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019. W spotkaniu, obok sportowców, uczestniczyli również trenerzy, opiekunowie, Joanna Styczeń – Lasocka, dyrektor generalna Olimpiad Specjalnych Polska, Jego Ekscelencja Yousif  Eisan Bin Hassan Al Sabri, Ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce oraz zaproszeni goście.

Uosabiacie ideę pięknej, szlachetnej i czystej rywalizacji. Wasza determinacja i postawa jest godna naśladowania. Drodzy sportowcy życzę Wam wytrwałości i sukcesów, a trenerom satysfakcji z występów podopiecznych podczas zbliżających się igrzysk. Cieszę się, że jako Ministerstwo Sportu i Turystyki możemy Was wspierać – podkreślił minister Witold Bańka.

Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych odbędą się w dniach 14-21 marca br. w Abu Dhabi. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich weźmie udział ponad 7 tysięcy sportowców z niepełnosprawnością intelektualną z ponad 170 krajów. Wśród nich nie zabraknie również silnej Biało-Czerwonej drużyny. W letniej odsłonie igrzysk pod opieką 26 trenerów zaprezentuje się 64 polskich zawodników, którzy powalczą o medale w 17 dyscyplinach.

 

Fot. Adam Nurkiewicz

do góry