Ministerstwo Sportu i Turystyki Kolejni sportowcy podpisali indywidualne umowy sponsorskie! - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Kolejni sportowcy podpisali indywidualne umowy sponsorskie!

27.03.2019

KGHM Polska Miedź S.A. we współpracy z MSiT objął wsparciem 15 zawodników

27 marca 2019 roku KGHM Polska Miedź S.A w obecności Premiera Mateusza Morawieckiego, Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki oraz Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcina Chludzińskiego zainaugurował program stypendialny „Miedziane Rywalizacje”. Stypendia skierowane są do utalentowanych polskich sportowców. Każdy z piętnastu beneficjentów wybranych we współpracy z MSiT otrzyma indywidualne wsparcie finansowe. Program wpisuje się w długofalowy proces rozwoju polskiego sportu i jest prowadzony w dialogu z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Myślimy o sporcie w perspektywie długoterminowej. Dodatkowe bezpośrednie finansowanie utalentowanych zawodników jest niezwykle ważną częścią naszej długofalowej i spójnej strategii rozwoju polskiego sportu. Cieszy mnie, że w jej realizację włącza się KGHM Polska Miedź i kolejni sportowcy otrzymają istotne pozazwiązkowe wsparcie. Już około 320 zawodników, uprawiających dyscypliny olimpijskie, objętych jest indywidualnym sponsoringiem jeszcze bardziej zwiększającym ich komfort przygotowań do najważniejszych startów. Jestem przekonany, że nasze wspólne działania znacząco przyczynią się do licznych sukcesów i zapisania kolejnych pięknych kart w historii polskiego sportu – mówi Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Sportowcy objęci wsparciem przez KGHM Polska Miedź S.A.

Tomasz Bartnik (strzelectwo), Damian Bieniek (kolarstwo), Mateusz Biskup (wioślarstwo), Klaudia Breś (strzelectwo), Monika Chabel (wioślarstwo), Natalia Czerwonka (łyżwiarstwo szybkie), Joanna Dittmann (wioślarstwo), Radosław Kawęcki (pływanie), Kacper Kłos (podnoszenie ciężarów), Arkadiusz Michalski (podnoszenie ciężarów), Aleksandra Mierzejewska (podnoszenie ciężarów), Jakub Murias (kolarstwo), Adrian Tekliński (kolarstwo), Ewa Trzebińska (szermierka) oraz Mirosław Zientarski (wioślarstwo).

Wiemy, jak cierpliwie i skutecznie dążyć do celu. Mamy też świadomość, jak ogromnych zasobów potrzeba, by dotrzeć na sportowy szczyt. Miedziowe Rywalizacje sprawią, że utalentowani sportowcy nie stracą wiary w sens uprawiania sportu z powodów wyzwań materialnych – podkreślił prezes zarządu KGHM Marcin Chludziński.

Ponad 300 sportowców z dodatkowym indywidualnym wsparciem

W elitarnym gronie około 320 sportowców, którzy otrzymują dodatkowe indywidualne wsparcie znajdują się członkowie Programu team100 oraz zawodnicy, którzy podpisali umowy ze Spółkami Skarbu Państwa. To najwyższy stopień spójnej piramidy szkoleniowej, której fundamentem jest sport powszechny, w tym takie programy realizowane przez resort jak m.in. Rządowy Program „KLUB” czy Program SKS.

Team100 – wpieramy zwycięzców

Wspólny program MSiT oraz Polskiej Fundacji Narodowej, realizowany we współpracy
z Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym. Jego głównym celem jest wsparcie młodych (do 23. roku życia) i perspektywicznych sportowców, członków kadr narodowych w indywidualnych dyscyplinach olimpijskich, w którym oprócz szkolenia związkowego jest zapewniana dodatkowa ścieżka finansowania. Każdy z beneficjentów Programu otrzymuje ok. 40 tys. zł rocznie. Obecnie na liście team100 znajduje się 250 zawodników, w tym sportowcy z niepełnosprawnościami.

Indywidualne umowy sponsorskie ze Spółkami Skarbu Państwa

Inicjatywa zrodziła się w wyniku współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki i Spółek Skarbu Państwa. Obecnie indywidualne umowy sponsorskie z zawodnikami podpisało siedem podmiotów: PKN Orlen, Grupa LOTOS S.A., Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, PGE Polska Grupa Energetyczna,  Grupa Energa, Grupa Azoty S.A., KGHM Polska Miedź S.A. Wyboru sportowców, z którymi Spółki Skarbu Państwa nawiązują współpracę, dokonuje się na podstawie rekomendacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

do góry