Ministerstwo Sportu i Turystyki Akademia Zarządzania Sportem - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Akademia Zarządzania Sportem

27.03.2019

Seminarium dot. społecznej odpowiedzialności sportu, finansowania projektów sportowych ze środków UE i międzynarodowego kontekstu sportu

W środę, 27 marca 2019 r. na PGE Narodowym odbyło się drugie szkolenie w ramach II edycji Akademii Zarządzania Sportem. Seminarium dotyczyło Społecznej odpowiedzialności sportu, finansowania projektów sportowych ze środków UE, a także międzynarodowego kontekstu sportu. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele ponad 50 polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i nieolimpijskich. Eksperci z kraju i zagranicy podzielili się wiedzą i doświadczeniem z kadrami zarządzającymi polskim sportem.

Wśród prelegentów znaleźli się:

1. Prof. Christos Anagnostopoulos, Członek zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Sportem. Profesor Uniwersytetu Molde, Norwegia oraz Profesor Uniwersytetu Central Lancashier, Cypr.

Prezentacje dotyczyły:

  • Reformowanie zarządzania w organizacjach sportowych na przykładzie Cypru
  • CSR w sporcie

2. Tadeusz Wojciechowski, Koordynator – pełnomocnik Zarządu ds. projektów specjalnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+

  • Finansowanie projektów sportowych z Programu Erasmus+ Sport

3. Prof. Jolanta Żyśko, Rektor Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie. Należy do grona ekspertów Komisji Europejskiej ds. Zarządzania zasobami ludzkimi w sporcie.

  • Międzynarodowy kontekst sportu

Kolejne szkolenie odbędzie się już 15 kwietnia 2019 na PGE Narodowym. Temat, który zostanie podjęty to Zarządzanie projektami w sporcie. Celem Akademii Zarządzania Sportem, funkcjonującej w ramach struktur Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego, jest kompleksowe podnoszenie kwalifikacji z obszaru organizacji, zarządzania i marketingu w polskich związkach sportowych, co ma się przyczynić do profesjonalizacji polskiego sportu.

do góry