Ministerstwo Sportu i Turystyki Spotkanie Jana Widery, Podsekretarza Stanu MSiT z chargé d’affaires Ambasady Iraku - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Spotkanie Jana Widery, Podsekretarza Stanu MSiT z chargé d’affaires Ambasady Iraku

29.03.2019

Współpraca w obszarze turystyki i sportu

28 marca Jan Widera, Podsekretarz Stanu w MSiT spotkał się z Husseinem al-Safi, Chargé d’affaires a.i., Ministrem Pełnomocnym Ambasady Iraku w Warszawie. Tematem spotkania była współpraca w obszarze turystyki i sportu.

Rozmówcy zgodzili się, że sport i turystyka są skutecznym sposobem rozwijania relacji między narodami. Gość wskazał, że Polska jest bardzo ważnym partnerem Iraku już od wielu lat. Podkreślił, że w obecnej sytuacji Irak potrzebuje pomocy w odbudowaniu branży i dziedzictwa turystycznego. Ponadto rozmawiano o współpracy w obszarze sportu, ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej. Minister Widera przekazał stronie irackiej, aby zachęciła swoje związki i federacje sportowe do kontaktu z polskimi odpowiednikami.

Minister Widera złożył również na ręce gościa kondolencje narodowi irackiemu w związku z tragedią związaną z zatonięciem promu na rzece Tygrys niedaleko Mosulu.

do góry