Ministerstwo Sportu i Turystyki Ambasador Georgette Mosbacher z wizytą w Ministerstwie Sportu i Turystyki - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Ambasador Georgette Mosbacher z wizytą w Ministerstwie Sportu i Turystyki

15.04.2019

Z Ambasador Stanów Zjednoczonych spotkał się Minister Witold Bańka

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka spotkał się z Ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie Panią Georgette Mosbacher. Spotkanie dotyczyło przede wszystkim problematyki sportu oraz kwestii związanych z wymianą turystyczną pomiędzy oboma krajami. 

Ambasador Mosbacher podkreśliła, że sport jest bardzo dobrym narzędziem dyplomacji i doskonale służy nawiązywaniu kontaktów między ludźmi. Podczas rozmowy poruszono m.in. kwestie związane z podejmowaniem aktywności fizycznej i prowadzeniem zdrowego trybu życia,  szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Minister Bańka zaprezentował też swoje dokonania w zakresie krajowej polityki antydopingowej czy wprowadzania standardów dobrego zarządzania w polskim sporcie. Przedstawił również swoją wizję reform w Światowej Agencji Antydopingowej. Ambasador Mosbacher pozytywnie wypowiedziała się na temat planów Ministra Bańki. Przekazała również swoje wskazówki dotyczące zwiększenia liczby amerykańskich turystów, którzy odwiedzają Polskę i zadeklarowała zaangażowanie placówki dla promocji walorów turystycznych Polski w swoim kraju. 

Na zakończenie spotkania rozmówcy zwrócili uwagę na bardzo dobrą dotychczasową współpracę oraz wyrazili nadzieję na dalsze owocne działania.

do góry