Ministerstwo Sportu i Turystyki Minister Sportu i Turystyki z wizytą w Szczecinie - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Minister Sportu i Turystyki z wizytą w Szczecinie

30.04.2019

Dofinansowanie budowy Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży w ramach przebudowy i rozbudowy Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera w Szczecinie

We wtorek 30 kwietnia 2019 roku Minister Sportu i Turystyki przebywał z wizytą w województwie zachodniopomorskim. Podczas delegacji minister Witold Bańka podpisał umowę na dofinansowanie budowy Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży w ramach przebudowy i rozbudowy Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera w Szczecinie kwotą 30 mln zł w ramach „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”. W uroczystości uczestniczyli również Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński, Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc oraz Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz.

– Sport dzieci i młodzieży jest dla nas priorytetem. Cieszę się, że wesprzemy budowę centrum szkolenia Pogoni Szczecin przeznaczając na ten cel 30 mln zł. Aby osiągać sukcesy w sporcie wyczynowym trzeba inwestować w fundamenty, w szkolenie – podkreślił podczas briefingu minister Bańka i dodał:  – Naszym celem jest równomierny rozwój infrastruktury sportowej w całej Polsce. Łącznie w ciągu czterech lat przeznaczymy na ten cel blisko 2,3 mld zł, dzięki czemu powstanie ok. 6 tys. obiektów w całym kraju.

– To, że dzisiaj Pogoń Szczecin i wszyscy kibice są beneficjentami jednego z największych wsparć ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki to sukces dobrze przygotowanego projektu. Staraliśmy się konsekwentnie, wspólnie z panem Prezydentem oraz Prezesem klubu, przygotować taki projekt, który będzie mógł uzyskać akceptację ministerstwa. Dzisiaj udało się sfinalizować to podpisem Pana Ministra. To najlepszy dowód na to, że jak się kieruje interesem sportowców, kibiców, dzieci i młodzieży, to można świętować i cieszyć się z pomocy – dodał Joachim Brudziński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Umowa dofinansowania dotyczy zadania pn. Budowa Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży w ramach przebudowy i rozbudowy Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera w Szczecinie. W zakres rzeczowy inwestycji wchodzi:

  • budowa budynku Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży,
  • budowa 5 boisk treningowych (2 boiska o wym. 105m x 68m o nawierzchni hybrydowej z podgrzewaną płytą oraz oświetleniem, boisko o wym. 95m x 62m o nawierzchni syntetycznej z powłoką pneumatyczną, 2 boiska o wym. 105m x 66m o nawierzchni naturalnej z oświetleniem).
  • modernizacja boiska głównego o wym. 105m x 68m o nawierzchni hybrydowej z podgrzewaną płytą oraz oświetleniem,
  • zagospodarowanie terenu.

fot. P. Pieleszek/ZUW, Pogoń Szczecin

do góry