Ministerstwo Sportu i Turystyki Wielki Finał XIX edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"! - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wielki Finał XIX edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"!

29.04.2019

W inauguracji wydarzenia uczestniczył minister Witold Bańka

W poniedziałek 29 kwietnia br. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, prezes PZPN Zbigniew Boniek oraz zaproszeni goście wzięli udział w inauguracji Wielkiego Finału XIX edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

W Finale Ogólnopolskim biorą udział 64 drużyny dziewczynek i chłopców - zwycięzcy Finałów Wojewódzkich. Nagrodą główną – oprócz Pucharu Tymbarku – jest możliwość obejrzenia z trybun czerwcowego meczu eliminacji EURO 2020 Polska – Izrael. Dla młodych adeptów piłki nożnej zaplanowano także spotkanie z piłkarzami kadry Jerzego Brzęczka.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest rozgrywany od 18 lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym dotychczas udział wzięło ponad dwa miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Cała impreza podzielona jest na cztery etapy rywalizacji. Pierwsze z nich to zmagania w gminach i następnie w powiatach, które wyłaniają uczestników Finałów Wojewódzkich. Zwycięzcy trzeciego etapu uczestniczą w Finale Ogólnopolskim w Warszawie.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej. XIX edycja rozgrywek została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składa się m.in. patronat Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ministerstwo wsparło zawody również finansowo w ramach „Programu Sport Wszystkich Dzieci”.

Harmonogram „Piłkarskiej majówki”:

Dzień I (29.04.) – od godz. 16:00

Wielkie Otwarcie Turnieju przy PGE Narodowym

Dzień II (30.04.) – godz. 10:30-16:00

Faza grupowa Finału Ogólnopolskiego na boiskach Legii i Agrykoli

Dzień III (01.05.) – godz. 10:00-15:00

Faza pucharowa Finału Ogólnopolskiego na boiskach Legii i Agrykoli

Dzień IV (02.05.) – godz. 10:00-12:30

Wielki Finał Turnieju na PGE Narodowym

 

fot. PZPN i PGE Narodowy

do góry