Ministerstwo Sportu i Turystyki Społeczna Rada Turystyki - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

10.05.2019

Społeczna Rada Turystyki

II posiedzenie Społecznej Rady Turystyki III kadencji

W piątek 10 maja 2019 r.  w Sandomierzu odbyło się posiedzenie Społecznej Rady Turystyki. Spotkanie otworzone przez Panią Annę Krupkę, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki poprowadził Przewodniczący Rady Gheorghe Marian Cristescu. Tematem była integracja działań w zakresie turystyki społecznej i kształcenia kadr. Omówiono m.in. kwestie związane z udogodnieniami zakwaterowania osób z niepełnosprawnościami oraz możliwości ich pełnej integracji i uczestnictwa w różnych rodzajach usług turystycznych, w tym turystyki kulinarnej i enoturystyki.

Podczas spotkania poruszono następujące tematy:

  • Dostępność Plus w turystyce w świetle aktualnych przepisów prawa i planowanych zmian – przedstawiciel Departamentu Turystyki MSiT.
  • Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami w hotelarstwie – przedstawiciel Departamentu Turystyki MSiT.
  • Dostępność turystyki dla osób z niepełnosprawnościami – Bogumił Kanik, Fundacja Pogranicze Bez Barier.
  • Rozwój enoturystyki na przykładzie Sandomierskiego Szlaku Winiarskiego – Marcin Płochocki, Prezes Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy, Mateusz Paciura, Wiceprezes Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy.
  • Potencjał kulinariów do budowania marki POLSKA – Robert Andrzejczyk, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Społeczna Rada Turystyki zapewnia udział ekspertów w kształtowaniu i prowadzeniu polityki turystycznej kraju. Podczas posiedzeń Rady Członkowie wspólnie inicjują działania w obszarze turystyki, wspierają i promują nowe propozycje zadań MSiT, wymieniają się doświadczeniami, wspólnie identyfikują potrzeby środowiska turystycznego, a także wypracowują kierunki rozwiązań na zidentyfikowane bariery.

  • Społeczna Rada Turystyki
  • Społeczna Rada Turystyki
do góry