Ministerstwo Sportu i Turystyki 15 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę hali lekkoatletycznej na poznańskim Golęcinie - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

15 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę hali lekkoatletycznej na poznańskim Golęcinie

Informację przekazał podczas briefingu Minister Witold Bańka

24 maja 2019 roku w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa dot. infrastruktury sportowej w województwie wielkopolskim. W spotkaniu z przedstawicielami mediów uczestniczył Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz m.in.: Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Zdzisław Krasnodębski.

Hala lekkoatletyczna w Poznaniu

Minister Sportu i Turystyki poinformował o przyznaniu dofinansowania w ramach Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu na budowę hali lekkoatletycznej w Poznaniu. Kwota wsparcia to 15 mln zł. Przy ulicy Warmińskiej 1 powstanie obiekt z 6-torową bieżnią okrężną 200 m, 8-torową bieżnią prostą 60 m, strefą skoków (wzwyż, w dal, trójskok, o tyczce), strefą rzutów, widownią na 215 osób, zapleczem sanitarno-szatniowym, siłownią oraz gabinetami rehabilitacyjnymi.

Od roku 2016 MSiT przeznaczyło na rozwój infrastruktury sportowej w województwie wielkopolskim ponad 148 mln zł na. Dzięki tej kwocie zostanie wybudowanych, wyremontowanych oraz zmodernizowanych  około 420 obiektów na terenie całego regionu.

  • 15 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę hali lekkoatletycznej na poznańskim Golęcinie
    15 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę hali lekkoatletycznej na poznańskim Golęcinie
do góry